Özdağ: “Türk milliyetçileri, Atatürkçüler bu kadar saf değiller”

Özdağ: “Türk milliyetçileri, Atatürkçüler bu kadar saf değiller”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Flash Haber TV’de gündemi değerlendirdi.

Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, “”Meral Hanım 5 sene merkez siyaset yaptıktan sonra şimdi partisini Türk Milliyetçisi yapmaya karar vermiş. Neden? Türk Milliyetçiliği yükseliyor. Günaydın! Günaydın ama Türk Milliyetçileri, Atatürkçüler bu kadar saf değiller.” dedi.

İyi Parti seçmenine çağrıda bulunan Özdağ, “Meral Hanım’a ve İyi Partililere şunu hatırlatmak isterim; Türk Milliyetçiliği istek şarkısı değildir. Merkez tutmadı milliyetçilik satalım birazcık… İyi Parti’nin kuruluşunda Meral Hanım’la üzerinde anlaşamadığımız hususlardan bir tanesi; ben partinin politik pozisyonunu milli merkez olarak tanımlarken, Meral Hanım, “Hayır, milli merkez değil merkez olsun” diyordu. Hatta istifa ettiği Afyon kongresinde istifadan iki dakika önce yanında oturan İyi Parti milletvekiline ben bir broşür dağıtmıştım “milli merkez” diye. Ayağa kalktı, “Bu broşür partinin fikri değildir. Ümit Bey’in kendi fikridir” diye açıklama yaptı ve sonra kalktı istifa etti.” ifadesini kullandı.

Bırakın milliyetçiliğe milli merkez kavramına bile karşı çıkan Meral Hanım, 5 sene merkez siyaset yaptıktan sonra şimdi partisini Türk Milliyetçisi yapmaya karar vermiş. Neden? Türk Milliyetçiliği yükseliyor. Günaydın! Günaydın ama Türk milliyetçileri, Atatürkçüler bu kadar saf değiller.

“İYİ Parti’deki bütün samimi Türk Milliyetçilerini Zafer Partisi’ne davet ediyorum.” diyen Özdağ, şunları kaydetti:

“Türk milliyetçiliği, Türk milliyetçileri ile yapılır. Atatürkçülerle yapılır. Bunlar Atatürkçü mü? Mehmet Mustafa Gürban’la mı yapacaksınız? Mart 2023’e kadar AK Parti üyesi olan. “Türkiye milliyetçiliği” diyen. Bu listeyi uzatabiliriz. Özetle; Türk Milliyetçiliğine, Atatürkçülüğe, Atatürk’e hakaret etmemek lazım.  Türk Milliyetçisisinizdir gerçekten ve bunu bizim yaptığımız gibi bedelini ödeyerek söylersiniz. Bir şey daha ekleyim; eğer Zafer Partisi olamasaydı İdris Naim Şahin de bugün İyi Parti’den milletvekili olacaktı. İdris Naim Şahin’le mi yapacaksınız Türk Milliyetçiliğini?  İyi Parti’deki bütün samimi Türk Milliyetçilerini Zafer Partisi’ne davet ediyorum.”

Kaynak: HİBYA