FÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

FÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni yapıldı.

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Kırkıl, Öğretim Üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Kırkıl, bu yıl 4 bölümde toplam 1725 öğrenciden 340 öğrenciyi bugün mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünün bu yıl ilk mezunlarını verdiğini bu vesile ile mezunları sağlık sektörüne kazandırdıklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ ise, Fırat Üniversitesinin sağlık alanındaki fakülteleriyle ön plana çıkan bir üniversite olduğunu belirterek, Sağlık Bilimleri Fakültesinin 2015 yılında Fakülte haline geldikten sonra hem lisans düzeyinde hem de lisansüstü düzeyde eğitim verebilecek güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu söyledi.

Mezuniyet Töreni programı, başarı belgeleri ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kep atma töreni ile son buldu.