DOLAR 33,0704 0.05%
EURO 36,0670 0.15%
ALTIN 2.562,700,06
BITCOIN 20664734,57%
Elazığ
26°

AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

 
height="132" />  
Elazığ’da Özel Eğitim Hizmetler Projesi Geliştirildi

Elazığ’da Özel Eğitim Hizmetler Projesi Geliştirildi

ABONE OL
Şub 1, 2022 19:24
Elazığ’da Özel Eğitim Hizmetler Projesi Geliştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 

Elazığ’da, Özel Eğitim Hizmetlerinde Öğrenme Ortamlarının Geliştirilmesi Projesi programı geliştirildi.  

Elazığ Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Özel Eğitim Hizmetlerinde Öğrenme Ortamlarının Geliştirilmesi Projesi geliştirildi. Proje yüzlerce proje arasından nitelikli görülerek onaylandı. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finansal destek alan projenin tanıtımı bugün bir otelde düzenlendi.

Tanıtım programına, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Bekir Erol ve diğer kurum müdürleri katıldı.

GÜRTÜRK: HİZMET ETMEK İÇİN ÇABA VE GAYRETİ DEVAM EDİYOR

Devletin destekleri ile çok iyi bir noktaya gelindiğini belirten İl  Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Ama bu gün çok şükür ki bu seviyeye geldik. Artık özel eğitim, evlerde özel eğitim, okullarımızda özel eğitim sınıfları ve özel rehabilitasyon merkezlerimiz, bunun yanında Özel eğitim okullarımız gerçekten devletimizin bu yönde bu ailelerimize hizmet etmek için çaba ve gayreti devam ediyor” dedi.

EROL: SEKTÖREL OPERASYONAL PROGRAMLAR GELİŞTİRMİŞTİR

Ülkede eğitim alanında Avrupa Birliği’nin müktesebatına uyum sağlamanın artırılması için ulusal düzeyde tedbirler ortaya konduğunu ifade eden Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Bekir Erol, “Bu tedbirlerle birlikte Avrupa Birliği politikaları doğrultusunda hedef ve göstergeler belirlenmiştir. Bu çerçevede Türkiye’nin politika geliştirme çabaları desteklemek üzere istihdam, eğitim ve sosyal politikalar sektörel operasyonal programlar geliştirmiştir. Bu program doğrultusunda alt başlık olarak bütünleştirici eğitim kalitesinin arttırılması hibe programı hazırlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da ortak olduğu bu program çerçevesinde kurumumuz rehberlik ve araştırma merkezi yürütücülüğünde Elazığ Özel Eğitim Meslek Lisesi, Elazığ Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanlığının ortaklığında Özel Eğitim Hizmetlerinde Öğrenme Ortamlarının Geliştirilmesi Projesini geliştirdik. 2019 yılında başlayan ve tüm değerlendirme aşamalarından başarıyla geçen projemiz 2021 yılının Eylül ayında nihayet onaylanarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ile Mali Yardımlar Derneği Başkanlığı üst makamı ile sözleşme imzalanmıştır. 160 bin Euro hibe kazanan projemiz tüm Türkiye’de bütünleştirici eğitim ile ilgili yüzlerce başvuru arasında desteklememe layık görülen 42 proje arasına girmiştir” diye konuştu.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.