Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Arasında İşbirliği Protokolü

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Arasında İşbirliği Protokolü

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü arasında Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kovancılar Meslek Yüksek Okuluöğrencilerin akademik takvim içerisindeki uygulamalı derslerine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı, Doç. Dr. Yavuz ORUÇ, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZEve Rektörlük yetkilileri katıldı.

Protokol, 10.01.2022 tarihinde Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT arasında imzalanarak, yürürlüğe girdi.

Protokol kapsamında; Sağlık Bakanlığı’nca sağlık alanı olarak kabul edilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından diplomaları tescil edilen öğrencilerin 2021-2022 bahar, 2022-2023 eğitim-öğretim güz/bahar dönemleri programında öngörülen dönem içi uygulama derslerinin düzenlenmesi ile İl Sağlık Müdürlüğünebağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında uygulanacak mesleki uygulama dersleri ve hastane yönetimi, ilgili birim çalışanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin uygulamalı ders çalışmaları koordine edilecektir.Protokol gereği Müdürlüğe bağlı sağlık tesislerinde Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kovancılar Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik gerekli düzenleme ve çalışma şartları oluşturulacaktır.