Şehir Hastanesi’nden Kanser Hastalarına Umut

Şehir Hastanesi’nden Kanser Hastalarına Umut

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Cerrahi Onkoloji, Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkoloji ve Tıbbi Patoloji uzmanlarının katıldığı multidisipliner yaklaşımlar ile kanser hastaları için en uygun tedaviler yapıyor.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği, üstün fiziki özellikleri, teknolojik
donanımları ve multidisipliner tedavi yaklaşımıyla hastalarına şifa olmaya devam ediyor. Genel Cerrahi, Tıbbi Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi Kliniklerinde kanser türlerinin tedavisi günümüz tıbbında gelinen son yeniliklerle güvenle uygulanmakta.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nin onkolojik ve acil vakalarda şehrimize
ve bölge illere başarıyla hizmet ettiğini ifade eden Opr. Dr.Abdullah KUT, “Laparoskopik ve açık yöntemlerle kolon tümörü ve mide kanseri ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirdiklerini’’ ifade etti.
Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Asude AKSOY ise, ‘Hastalarımıza tıbbın gerektirdiği en güncel
tedavileri multidisipliner tedavi yaklaşımıyla sunduklarını, onkolojik tanılı ve henüz ileri evre konumuna gelmemiş hastalarda cerrahi öncesi neoadjuvan kemoterapi diye adlandırılan kemoterapi uygulamaları hastalardaki belirgin tümör yükünü azaltarak yapılan cerrahi müdahalelerin ardından belirgin sağ kalım avantajları sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

Şehir Hastanesi’nde cerrahi onkoloji, medikal onkoloji, radyasyon onkoloji ve tıbbi patoloji uzmanlarının katıldığı multidisipliner yaklaşımlar ile kanser hastaları için en uygun tedavi şekilleri oluşturulmakta.