Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği Genel Başkanı Ebru S. Akkurt 10 ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutluyoruz..

Akkurt; Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır.

İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazeteci arkadaşlarımızın ve büyük üstatlarımızın mesai saati gözetmeksizin, Halkı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için fedakarca çalışmakta olduklarını hep beraber görmekteyiz..

Akkurt, sözlerine şöyle devam etti, Ülkemizin ve Kahramanmaraş’ımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplumdaki mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan milletimizin adeta gören gözü, işiten kulağı olan gazetecilerimizin bu görevi yerine getirmede gösterdikleri fedakarlık ve gayretlerini takdirle karşılarken, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım dedi.