DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI Av.MEHMET KANGAL OLDU

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI Av.MEHMET KANGAL OLDU

Elazığ DEVA Partisi İl Başkanlığına Av.Mehmet Kangal atandı. Av.Mehmet Kangal konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kangal açıklamasında; “DEVA Partisi kuruluş esasları itibariyle ilkeler ve değerlerine bağlı, temel hak ve hürriyetleri önemseyen bir siyaset anlayışı ile bünyesinde liyakatli, dürüst, vatansever, bütünleştirici ve yapıcı üslubu şiar edinen bireylerin oluşturduğu kadrolar ile siyaset icra etmek amacıyla kurulmuş bir partidir.

DEVA Partisinin il Teşkilatları da, genel merkezin izdüşümü olarak, ilkeli siyaseti önemseyen, vatandaşın dertleri ile dertlenen, bu dertlere çözüm önerileri sunan bir çizgide yol almıştır ve alacaktır.

DEVA Partisinin asıl gündemi ; siyasi çatışmalar , karalamalar ve nefret söyleminden ziyade; öncelikle ülkemizdeki siyasi anlayışa bambaşka bir soluk getirerek , siyasetin dilini değiştirmek ve kendi ilkeli siyasi anlayışını toplumun her kesimine yaymaktır. Asıl konuşulması gereken ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik darboğaz, giderek artan işsizlik , pandemi dolayısı ile kötü yönetilen süreçlerdir. Problemi ortaya koyan ve bu problemin çözümü doğrultusunda kalıcı çözüm önerilerini sunan partimizin asıl amacı muhalefet yapmaktan öte, güçlü bir şekilde iktidara yürümektir.

Elazığ İl Teşkilatımız nezdinde , Genel Merkezimizce yapılan değerlendirmeler sonucunda, teşkilat içerisindeki tüm çalışma arkadaşlarımızın bu göreve hakkıyla layık olduğu gerçeği karşısında , Elazığ İl Başkanlığı görevi tarafımıza tevdi edilmiştir. Deva Partisinin kuruluş amacına inanmış siyaset bilinciyle ve ülke adına alınmış bir sorumlulukla yürütmekte olduğumuz Merkez İlçe başkanlığı görevini , İl Başkanı olarak da aynı hassasiyet ve özveri ile devam ettireceğiz. Bu süreçte mevcut İl ve İlçe teşkilatları ile beraber görevimizin başında , yorulmadan ve ilkelerimizden taviz vermeden birlik ve beraberlik içinde çalışacağımıza olan inancımız yüksektir.

Partimize bugüne kadar hasbi olarak , samimiyetle , içtenlikle ve şahsi beklenti içerisinde bulunmadan hizmet eden tüm arkadaşlarımıza en kalbi teşekkürlerimizi sunar , bu vesile ile tüm İslam aleminin ve Elazığlı hemşehrilerimizin Ramazan Ayını tebrik eder , tüm insanlığa sağlık , huzur ve bereket getirmesini dileriz” ifadelerini kullandı.