height="132" />
MİLLETVEKİLİ EROL ELAZIĞLILARDAN KAHVE FİNCANI MÜZESİNE DESTEK İSTEDİ

MİLLETVEKİLİ EROL ELAZIĞLILARDAN KAHVE FİNCANI MÜZESİNE DESTEK İSTEDİ

ABONE OL
Ağu 17, 2023 18:09
MİLLETVEKİLİ EROL ELAZIĞLILARDAN KAHVE FİNCANI MÜZESİNE DESTEK İSTEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milletvekili Gürsel Erol,29 Ekim’de açılışı gerçekleşecek olan Kahve Müzesi’ni ziyaret etti.

ETUDER Cumhuriyetin 100. Yılında Elazığ’a yeni bir müze kazandırmak için Türkiye’de benzeri olmayan bir Kahve Fincanı Müzesinin açılışını 29 Ekim’de yapılacak.

Müzelerin Elazığ’ın kültür merkezi haline gelmesinde önemli olduğunu belirten Erol, Elazığlıları müzeye destek vermeye davet ederek şunları söyledi:  “Harput  kültürüyle tarihiyle, Anadolu topraklarında ilk medeniyetlerin ilk yaşadığı yerlerden birisi. Burası bizim için çok önemli. Bugün Türkiye’de ilk defa kurulan fincan müzesinin önündeyiz. Fincan müzesinin hikayesi şu herkes evinde kullanmadığı veya bozulduğu takımından bir fincan hibe ediyor burada ismini yazdırıyor ve burada fincan müzesi yapılacak. Geçmişimizde tarihimizde el yapımı bu eski kültür sanatçılarımızın, ustalarımızın yaptığı fincanlarımızın burada geçmişte yaşatılması çok önemli ve Elâzığ bir kültür merkezi haline, müzeler merkezi dönüştürmek çok doğru yaklaşım Belediye Başkanımızın da çok güzel adımları var burada açtığı müzelerle gerçekten Harput’a yeni değerler katıyor. Müzeler açıldıkça Elazığ’a gelenlerde çoğalacak.

Ahmet Bulut Hocamı kutluyorum bir şehrin ekonomisine, kültürüne katkı vermek aynı zamanda onları hayata geçirmek insanlara ilginç gelen projeleri burada yaşatmak çok anlamlı ben size teşekkür ediyorum. Elazığlı hemşehrilerime hem de Türkiye’de kültüre önem veren yurttaşlarıma sesleniyorum evinizde kullanmadığınız veya takımız bozulan bir fincanı veya sizin için anlam ifade eden bir fincanı burada yaşamasını istiyorsanız Ahmet Hocamla iletişime geçebilirsiniz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.