height="132" />
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KANGAL: TOKİLERDEKİ YÖNETİM ZAAFİYETLERİNE KARŞI YETKİLİLERİN GEREĞİNİ YAPMASINI İSTİYORUZ
  • Elazığ Sürmanşet Haber
  • Diğer
  • DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KANGAL: TOKİLERDEKİ YÖNETİM ZAAFİYETLERİNE KARŞI YETKİLİLERİN GEREĞİNİ YAPMASINI İSTİYORUZ

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KANGAL: TOKİLERDEKİ YÖNETİM ZAAFİYETLERİNE KARŞI YETKİLİLERİN GEREĞİNİ YAPMASINI İSTİYORUZ

ABONE OL
Ağu 15, 2023 17:16
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KANGAL: TOKİLERDEKİ YÖNETİM ZAAFİYETLERİNE KARŞI YETKİLİLERİN GEREĞİNİ YAPMASINI İSTİYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dönemlerde TOKİ konutlarındaki yönetimle ilgili ardı ardına şikayetler gelmesi üzerine DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı bir açıklama yaparak, yetkili kurum ve kuruluşların yanlış iş yapan TOKİ yöneticilerini denetleyerek gerekirse görevden el çektirilmesi gerektiğini söyledi.

Elazığ’daki TOKİ konutlarında yönetim işini yürüten şirketlerin TOKİ sitelerinin yönetim işini umursamazlıkla yürüttüğünü kaydeden Kangal, yönetim merkezlerinin İstanbul’da olduğunu bu nedenle yönetin zaafiyetinin meydana geldiğini söyledi. Kangal konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

”İlimizde yapımı tamamlanan TOKİ konutlarında ikamet eden vatandaşlarımızın en büyük şikayetlerinden biri, mevcut site yönetimlerinin sitenin bakımı ve vatandaşların sorunlarını çözmede gösterdiği umursamazlık.

Tüm TOKİ konutlarında benzer şikayetleri sıkça duyuyoruz ; bu bölgelerde oturan hemşerilerimiz , İstanbul merkezli olup burada temsilcileri bulunan Emlak Yönetiminin ilgisizliğinden ve sitenin yönetimindeki savsaklamadan dolayı büyük mağduriyet yaşıyor. Son zamanlarda 440 TL ye çıkartılıp fahiş bir artış yapılan site aidatlarının hiçbir şekilde karşılığının alınamadığını , bakımsızlığın ve başıboşluğun had safhada olduğunu belirtiyorlar . TOKİ bölgelerine gidildiği zaman bu umursamazlığın ve yönetim zafiyetinin ne şekilde olduğu hemen göze çarpıyor. Devletimizin milyonlarca lira para harcadığı ve vatandaşımızın da her ay cebinden çıkan ödemelerin karşılığında  , böyle bir tablonun kabul edilebilirliği bulunmamaktadır.

Yetkili kurum ve kişilerin bu konuya mutlaka sahip çıkması  , her bir vatandaşımızın hakkının sorularak  , gerekirse bu işten el çektirmek suretiyle Site Yönetimlerinin vatandaşlara bırakılmasının sağlanması gerekmektedir. Zaten Kat Mülkiyeti Kanununa göre de, binaların yönetimi ancak kat maliklerinden oluşturulacak bir kurul tarafından yürütülmesi zorunludur. Bu yasal hüküm karşısında gerekenin bir an önce mutlaka yapılması , yasal hakları olan yönetim hakkının ellerinden alınmaması için derhal devreye girilerek ,vatandaşımızın üzerinden rant sağlanmasına asla izin verilmemesini yetkililerden bekliyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.