height="132" />
Karamollaoğlu: “Siyaset kulvarında yeni bir milat söz konusudur”

Karamollaoğlu: “Siyaset kulvarında yeni bir milat söz konusudur”

ABONE OL
Tem 13, 2023 17:52
Karamollaoğlu: “Siyaset kulvarında yeni bir milat söz konusudur”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) ilk ortak grup toplantısını düzenledi.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Siyaset tarihime kayıt düşecek bir gündeyiz. El, gönül, fikir ve hedef birliğiyle nihayete erdirdiğimiz uzunca bir aradan gönülsüz molalardan sonra buradayız. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 28’inci döneminde Saadet Partisi Meclis Grubumuzun ilk toplantısını yapıyoruz. Bugün itibariyle siyaset kulvarında yeni bir milat söz konusudur. Bugünden itibaren TBMM’de önce ahlak ve maneviyat esaslı, kadim bir siyasi duruş söz, oy ve irade sahibidir. Saadet Partisi Meclis grubumuz, önceliği ahlak ve maneviyat olan siyasete erdem ve ahlak temelli yaklaşan Saadet Partisi ve Gelecek Partilerinin emeği ve özverisiyle kurulmuştur.

Meclis grubumuzun kurulması, bizleri bütün camiamızı mutlu etmiş, eminim huzursuz ettikleri de olmuştur. Meclis çalışmalarına grup olarak katkı sunacak olmak bizleri hakikaten heyecanlandırmaktadır. Saadet ve Gelecek partilerimizin ortak bir irade ve duruşla grup kurmasından hepimiz eminim ki büyük memnuniyet duymaktayız. Gelecek Partisi’nin çok değerli Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na ve onun şahsında bütün Gelecek Partisi teşkilatlarına ve mensuplarına tevazu ve özveriye dayalı birlikte siyaset yapma sürecine emsalsiz katkılarından şükranlarımı ifade etmeyi bir görev biliyorum.

Siyaseti kişisel kazanç imkanı kabul edenler, bizi anlayamazlar. Çünkü biz siyaseti kişisel servet ve mevki edinme değil, millete, kitleye hizmet üretme fırsatı kabul edenleriz. Siyasi makamları, zatlarına mahsus kudret zemini görenler bizimle kesinlikle uzlaşamaz. Çünkü bizim için siyasi makamlar, kudret sahibi olmaya değil, adalete hakim kılmaya ve millete hizmet etmeye sadece bir araçtır.

İnanıyorum ki Saadet Partisi Meclis Grubu, milletin iradesinin, değerlerinin, beklentilerinin, tepkilerinin, tekliflerinin Meclis’te söz, ses ve siyaset olarak vücut bulmasını sağlayacaktır. Bu grup, hayra motor, şerre fren, doğruya destek, yanlışa köstek, iyiye imkan, kötüye sınır olacaktır. Matematik hesapların nesnesi de politik kurnazlıkların öznesi de olmayacaktır kesinlikle. Nasıl ki Saadet Partisi, milli görüşün siyaset zeminindeki ikametgahı ise bu Meclis grubu da milli görüş siyasetinin ve onunla beraber yol yürümeyi özümseyenlerin Meclis’teki karargahıdır.

Seçim beyannamelerinde, mitinglerinde yer almayan birçok husus, kısa sürede icraata konuldu. Seçim sürecinde devletin kasasından elini çekmeyen iktidar, maalesef seçimden sonra milletin kesesine el atmaktan çekinmedi. 2023 yılında ödenecek motorlu taşıt vergisinin iki kata çıkarılması, vaatlerde yoktu ama hemen hayata geçirildi. Katma değer vergisi oranlarındaki artış, diye bir vaat de yoktu. ‘Faizleri düşüreceğiz’ demişler hatta bir de bunun üstüne Nas kavramı ile teminat vermişlerdi fakat kabine oluştuktan ve Merkez Bankası yeni başkanı göreve başladıktan hemen sonra Cumhuriyet tarihinin tek seferdeki en büyük faiz artışını yaparak işe başladılar. Politika faizini yüzde 75 artırmakla yetinmediler, vergi ve harçlarda yüzde 50 ile yüzde 228 arasında artış yaptılar.

Bizim parlamento çalışmalarında 5 temel ölçümüz olacak. Atılan her adımı, getirilen her kanunu bu teraziye koyacak, şayet milletin lehine ise kimden geldiğine bakmaksızın mutlaka destek vereceğiz.”

Davutoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Çok çetin süreçlerden geçerek bugüne geldik. Eminim muhterem hocamızın da ruhu şad olmuştur. Bu davanın öncüsü olanların emanet ettiği davayı gerçek manasıyla harekete geçirme yolunda Allah bize güç ve sabır versin.

Bosna Hersek’in NATO üyeliği, üyelik eylem sürecinde dondurulmuşken masaya koymanız gereken en önemli dosyalardan birisi Bosna Hersek’in NATO’ya üyelik sürecinin tamamlanması olmalıdır. Dışişleri Bakanlığım, Başbakanlığım döneminde yakından takip ettiğim bu süreç, maalesef bizden sonra takip edilmedi.

Kendi otoriter yolsuzluk düzenini kuran bugünkü iktidar sahiplerine sesleniyorum. 15 Temmuz’un o aziz şehitlerinin kanı üzerinde kumar oynamayın. Kendi İçişleri Bakanınızın 15 Temmuz’un faili ilan ettiği bir ülkeye bugünkü ekonomik yoksullaşmanın sorumlusu olarak gidip 3-5 milyar dolar için avuç açmayın. 15 Temmuz şehitlerinin elleri yakanızda olacak. Biz hem Bosna şehitlerimizin, hem 15 Temmuz şehitlerimizin hakkını, hukukunu korumaya devam edeceğiz.

Biz Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, bu kutuplaşma karşısında milleti bütünleştirmenin ve devlet imkanlarını kullanan bir iktidar karşısında milletin vicdanını harekete geçirmenin mücadelesini vereceğiz.”

Kaynak: HİBYA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.