Kurnaz, esnafa verilen kredi destekleri hakkında konuştu

Kurnaz, esnafa verilen kredi destekleri hakkında konuştu

Harput Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi tarafından esnafa verilen kredi destekleri devam ediyor. Kredi destekleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Harput Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, 700 mevcut dosyanın olduğunu belirtirken en geç Mart ayına kadar kredilerin tamamının ödeneceğini söyledi.

Kurnaz, “Şuanda kooperatifimizde mevcut 700 tane dosyamız var. Toplamda bu 700 kişinin talep ettiği kredinin miktarı 300 milyona yakın. Bizim esnaflarımdan istediğimiz sırasıyla 10,11,12,1. Ay sırasıyla ödeyeceğiz bu kredileri. Vatandaş biraz sabırsız ama neticede hükümetin vermiş olduğu karar neticesinde bu krediler en geç şubat ayının sonuna, Mart 15’e kadar tüm krediler ödenecek dolayısıyla esnafımızdan biraz daha duyarlı olmalarını rica ediyorum” dedi.

40 milyona yakın bir parayı iki günde dağıttıklarını ifade eden Kurnaz, yakın zamanda yeni bir destek geleceğini ifade ederek tüm esnaflara sırasıyla kredilerini ödeyeceklerini belirti. Kurnaz, “Yukarıdan gelen plansmanlarımız 5 gün önce 40 milyon plansman geldi. Bu 40 milyon 2 günde esnaflarımıza dağıttık. Yine bir destek gelecek buna binaen biz sırayla 10. Ayda bekleyen bir esnafımın dosyasını ödemeyip de 12. Ayda veya 1. Ayda dosyasını veren esnafımın dosyasını ödemeyiz. Sırasını herkes bekleyecek. 10. Ay öncelikli sonra 11 sonra da 12. Ay. Onun için biz esnaflarımızın bize güvenmelerini istiyoruz bu konuda kesinlikle bir art niyet söz konusu değildir. Hiçbir esnafımıza biz tüm esnaflarımıza aynı mesafedeyiz ki olmakta zorundayız” dedi.