DOLAR

32,5128

0.18%
EURO

34,5949

0.08%
ALTIN(gr)

2.489,66

0,15%
BİST 100

0,15%
height="132" />
Etiketlerde yeni dönem

Etiketlerde yeni dönem

ABONE OL
Mar 7, 2022 16:11
Etiketlerde yeni dönem
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanlığı’nın Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikler 1 Mart’tan itibaren geçerli olacak. Yeni düzenlemeye göre ürün etiketlerinde 1 Mart’tan itibaren indirim öncesi ve indirimli fiyat birlikte yer alacak, tenzilat son 30 günün en düşük değeri üzerinden yapılacak.

Yeni düzenleme kapsamında etiket ve listelerde yer alan bilgilerin Türkçe olması zorunlu hale gelecek. Ambalajlı malın satış fiyatından ayrı olarak, ambalajın teslimine ve iadesine ilişkin depozito bedeli varsa bunlar da etiket ve listelerde bulunacak.

İndirimli satışa konu edilen mal veya hizmetin indirimden önceki satış fiyatının tespitinde, tenzilatın uygulandığı tarihten önceki 30 gün içinde kullanılan en düşük fiyat esas alınacak. Meyve ve sebze gibi çabuk bozulabilen mallara ilişkin etiketlerde indirim miktarı veya oranı hesaplanırken indirimli fiyattan bir önceki fiyat esas alınacak. Bu hususlara ilişkin ispat külfeti satıcı veya sağlayıcıya ait olacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.