height="132" />
23 NİSAN’da KOŞARAK FARK YARATACAKLAR

23 NİSAN’da KOŞARAK FARK YARATACAKLAR

ABONE OL
Nis 14, 2021 03:39
23 NİSAN’da KOŞARAK FARK YARATACAKLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz yıl Türkiye’den ve 14 farklı ülkeden toplam 715 çocuğun katılımıyla büyük bir coşkuyla düzenlenen Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, bir kez daha fark yaratmaya hazırlanıyor.

2020’de Türkiye’nin ilk online koşusu unvanıyla tarihe geçen etkinlik, bu yıl da sanal koşu olarak düzenlenecek. Minik koşucular, 23 Nisan’ın 101. yılında kendi hazırladıkları parkurlarda atacakları adımlarla fark yaratacak. Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun yanı sıra, Adım Adım oluşumu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın desteği ile yapılacak.

Eker, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu ile kutlayacak.

Minikler 23 Nisan Çocuk Koşusu’na evlerinden katılacak

2020’de ilk kez 23. Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını coşkulu bir şekilde kutlamak amacıyla düzenlenen Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, bir kez daha Türkiye’den ve dünyadan çocukları spor sevgisinin birleştirici gücüyle bir araya getirecek. Dijital ortamda sanal bir koşu olarak düzenlenecek etkinliğe çocuklar evlerinden kendi 101 metrelik parkurlarını oluşturarak katılabilecek. Minik adımlar, ayrı evlerden görüntülü arama ile canlı bağlanarak koşarken, diğer evlerden de bu renkli görüntüler izlenebilecek. Koşuya Türkiye’den ve dünyadan 4 – 12 yaş arasındaki tüm çocuklar katılabilecek.

Çocukların tasarladığı göğüs numaralarından dijital sergi yapılacak

23 Nisan Çocuk Koşusu’na katılmak isteyen minik sporseverlerin öncelikle kayıt olması gerekiyor. Kayıtlar ücretsiz olarak web adresinden yapılabiliyor. Kayıt süreci, bir yandan da çocukların hayal güçlerini ortaya çıkaracak eğlenceli bir tasarım aktivitesine dönüşüyor. Minik adımlar koşuya kayıt olduktan sonra göğüs numaralarını kendileri tasarlayabiliyor. Çocukların, 23 Nisan, hareket ve sağlık temaları ile oluşturabileceği göğüs numarası tasarımları, etkinliğin web sitesine yüklenebiliyor. Çocuklar kendi tasarladıkları göğüs numaralarını ya da isterlerse siteye yüklenen beğendikleri bir başka tasarımı koşu sırasında kullanabilecek. Siteye yüklenen tüm göğüs numarası tasarımları dijital bir sergi olarak ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Göğüs numarası tasarımı ile ayrıntılı bilgiler web adresinde yer alıyor.

Etkinlik, Eker Youtube kanalından ve Sports TV’den canlı yayınlanacak

Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, Eker İyi Ki Var Youtube kanalından ve Sports TV’den canlı olarak izlenebilecek. Koşuya kayıt yaptıran çocuklar arasından 101 katılımcı, koşunun Eker’in Youtube kanalı üzerinden gerçekleşecek canlı yayınına katılabilecek. Sonraki katılımcılar da aynı anda Eker’in YouTube kanalından canlı yayını takip ederek yine koşuda yerini alabilecek. Canlı yayında minik katılımcılarla röportajlar da yapılacak.

TAF antrenörleri ve milli sporcular spor yapmaya teşvik edecek

Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu’na Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF), Çocuk Atletizmi entegrasyonu ile destek veriyor. Yapılacak bir program kapsamında etkinliğe kadar TAF antrenörlerinin ve milli sporcuların, spor yapmaya, hareket etmeye teşvik eden video içerikleri Eker İyi Ki Var Youtube kanalı, Sports TV ve Eker’in sosyal medya platformlarında yayınlanacak.

Kral Şakir minik adımların heyecanına eşlik edecek

Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu’nun çocuklara bir başka sürprizi ise Kral Şakir’le olacak. Çocukların en sevdiği ve en çok takip ettiği yerli kahraman Kral Şakir, spor eğitmeni Beste Önal ve kızı Sim ile ekranı paylaşarak etkinlik gününe renk katacak. Beste Önal ve kızı Sim’in çocukları koşuya hazırlamak için yapacağı ısınma hareketlerine Kral Şakir de eşlik ederek çocukları yönlendirecek. Türkiye’nin en çok izlenen çocuk animasyon dizisi Kral Şakir’in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu da çocuklardan gelen soruları yanıtlayacak.

Minik katılımcılar koşunun ardından madalya da kazanacak. Madalya şablonları etkinliğin internet sitesinde yer alacak. Çocuklar beğendikleri madalya tasarımını seçerek yazdırabildiği gibi boş bir kağıda çizip renklendirerek boyunlarına asılabilir hale getirebilecek. Çocuklar, madalya ile birlikte yine internet sitesinden indirilen Başarı Belgesi’ni de elde edecek.

Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun yanı sıra, Adım Adım oluşumu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın desteği ile yapılacak.

Geçtiğimiz sene 23 Nisan Çocuk Koşusu’na sadece Türkiye’den değil dünyanın farklı ülkelerinden de çocuklar katıldı. İstanbul’dan Batman’a, Bursa’dan Doha’ya, Aydın’dan Saigon’a, Çorum’dan Londra’ya kadar farklı şehirlerden çocuklar bir araya geldi. Türkiye’den 53 ilden, ayrıca 14 farklı ülke ve 19 yabancı şehirden toplam 715 çocuk ve aileleri canlı yayında buluştu.

Eker bu yıl da tüm çocukları 23 Nisan’da bir adım atmaya, bayram coşkusunu doyasıya yaşamaya ve fark yaratmaya davet ediyor.

Hibya Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.