DOLAR 32,9285 0.09%
EURO 35,8037 -0.21%
ALTIN 2.548,560,55
BITCOIN 2198020-1,17%
Elazığ
34°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

 
height="132" />  
HAYME ANA KADINLAR SEMT PAZARI HAYATA GEÇİYOR

HAYME ANA KADINLAR SEMT PAZARI HAYATA GEÇİYOR

ABONE OL
Oca 11, 2021 18:02
HAYME ANA KADINLAR SEMT PAZARI HAYATA GEÇİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında bulunan ve “11 Ana Başlıkta 100 Proje” kapsamında yer alan ‘Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’ projesine ilişkin istişare toplantısı yapıldı.

Kültür Park Mamurat-ül Aziz toplantı salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Gülersem Çopur ve Melike Yegül, Fıat Üniversitesi Temsilcisi Prof. Dr. Bahar Demirel, Elazığ Ticaret Borsası Genel Sekreteri Murat ÇİÇEK, Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Tuba Demirkıran, Elazığ Belediyesi Gençlik Merkezi Başkanı Uğur Celayir, Kurum Müdürleri, KADEM İl Temsilcisi Sevim Yeniçeri, TÜGVA Kadın ve Aile İl Koordinatörü Aray Kuruyer, STK Temsilcileri, İşletmeciler ve Kadın Girişimciler katıldı.

Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, hedeflerinin kadınların iş gücüne daha fazla katılımını sağlamak olduğunu belirtti.

‘KADINLAR, GELİŞEN EKONOMİLER İÇİN ÖNEMLİ ROL ÜSTLENMEKTEDİRLER’

Kadın girişimcilerin yerel, yerinde, doğal, ekolojik çevreye duyarlı üretim yaparak büyük başarılara imza attığını ifade eden Bilginoğlu; Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın “11 Ana Başlıkta 100 Proje” kapsamında yer alan ‘Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’ projesini hayata geçirdiğimiz birçok proje gibi uygulamaya geçirilmesi için buradayız. Çalışmayı bütün yönleriyle değerlendirmek ve biran önce gerçekleştirmek üzere birlikteyiz.

Bu çalışmayla hedeflediğimiz öncelik, kadınlarımızın ilimizde daha fazla iş gücüne katılımını sağlamak.

Hepimizin hemfikir olduğu bir konu var ki o da kadınlarımızın gelişen ekonomiler için ne kadar önemli bir rol ve misyon üstlendikleridir. Onların çalışma hayatına daha fazla katılımını sağlamak, girişimcilik faaliyetlerinde bulunmalarına imkân sunmak ve gereken desteği vermek için daha fazla neler yapabiliriz noktasında istişarelerde bulunmamız gerekmektedir. Çünkü iş dünyasında kullanılmayan potansiyeli etkin hale getirmenin ve yeni iş sahaları oluşturmanın yolu, kadın girişimciliğinin doğru bir şekilde teşvik edilmesine bağlıdır.

‘KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ’

Bu açıdan sosyal belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu hizmet yolunda, girişimcilik faaliyetlerinde kadınlara verilecek fırsatları kuramsal bir çerçevede siz değerli katılımcılarımızla birlikte almayı planlıyoruz.

Kadın girişimcilerin yerel, yerinde, doğal ve ekolojik çevreye duyarlı üretim yaparak büyük başarılara imza atıkları aşikardır.

Elazığ’da kadın istihdamını artırmak, kadınların kendi imkânlarıyla ürettikleri ürünleri ulusal ve uluslararası pazarda satışını yaparak markalaştırmak ve ticarileşmesini sağlamak için Kadınlar Semt Pazarı Projemizi yakında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz.

Birlikten doğacak olan güce inandığımız için ‘Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’ projesini, kadın kooperatifi veya Girişimci Kadın Birliğini oluşturarak yapmak daha doğru olabilir kanaatindeyiz.

Kadın girişimcilerin ortaya çıkardığı ürünlerin pazara taşınması ve kendilerine gelir olarak dönüşünün sağlanması hususunda belediye olarak daima yanlarında olacağız. Projemizin stratejisi ve eylem planı kapsamında üzerimize düşen tüm mükellefiyetleri yerine getirecek; kültür ve medeniyet genlerimizde olan kadın el emeğinin, modern anlamda ihyası için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’ dedi.

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ise bu tür projelerin mutlak manada takibi ve  hayata yansımasının çok önemli olduğunu ifade ederek,  ‘Özellikle bu çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum. Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın bu tür projelerinin devam edeceğini biliyorum. Bu tür çalıştaylar da dile getirilen konuların mutlak manada takibi ve hayata yansıması önemlidir. Bizler daha çok erkeklerin ağırlıklı olduğu toplantılara katılıyoruz. Fakat girişimci hanımefendilerin yer aldığı toplantılar beni daha çok ilgilendiriyor. Çünkü onlara daha çok ihtiyacımız var. Siyaseten her alanda onlar bizim her daim yanımızda. Kadınlarımızın ekonomik yaşamda yer alması ve kendi üretimlerine değer kazandırmaları amacıyla hizmete açılacak olan Semt Pazarlarının şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları olmak üzere bu anlamlı projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.