81 OKULA 81 TASARIM BECERİ ATÖLYESİ KURULUYOR

81 OKULA 81 TASARIM BECERİ ATÖLYESİ KURULUYOR

Merkezi İzmir’de bulunan İlgi Sizler Derneği Anadolu Şehitleri Kütüphaneleri (AŞK) Projesi kapsamında Elazığ’da temel eğitimden orta öğretime 81 okulumuzda 81 Tasarım Beceri Atölyesi kurulumu için protokol imzaladı.

Anadolu Şehitleri Kütüphaneleri Projeleri kapsamında 81 ile 81 Tasarım Beceri Atölyesi kurmayı planlayan İlgi Sizler Derneği kahraman polis memurumuz Fethi Sekin’in anısına bu sayıyı sadece Elazığ’da 81’e çıkardı.

Elazığ’da bulunan dernek yetkilileri Elazığ Valisi  Erkaya Yırıkı’ı ziyaret ettikten sonra Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek İl Müdürü Feyzi Gürtürk ile protokol imzaladılar.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk yaptığı açıklamada; “yarınlarımızın teminatı sevgili yavrularımızın kullanımına sunulmak üzere kurulacak olan TaSARIM Beceri Atölyeleri için müdürlüğümüz tarafından önceden fizibilite çalışmaları yapılarak, kurulacak atölyelerin yerleri belirlenmiştir.

İl merkezimiz haricinde 10 ilçemize de birer tane Tasarım Beceri Atölyesi kurulumu yapılacaktır. Yaklaşık 20 milyon TL’lik bir bütçeyle yapılacak olan bu eğitim yatırımı için İlgi Sizler Derneğinin değerli yönetici ve üyeleri ile tüm paydaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.