height="132" />
İYİ Parti Yüreğir İl Başkanı Çağlar Kürkçüoğlu’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İYİ Parti Yüreğir İl Başkanı Çağlar Kürkçüoğlu’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

ABONE OL
Mar 16, 2024 14:55
İYİ Parti Yüreğir İl Başkanı Çağlar Kürkçüoğlu’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla İYİ Parti Yüreğir İl Başkanı Çağlar Kürkçüoğlu bir mesaj yayımladı.

Mesajında şunları kaydeden Kürkçüoğlu:

“Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisindeyiz. Türk tarihinin yeniden yazıldığı mihenk taşlarından birisi olan Çanakkale; tarihten silinmek istenen bir milletin bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, sarsılmaz bir imanla, vatanını canı pahasına nasıl koruduğunu gösteren dili, rengi, etnik kökeni farklı, ancak kader birliği yapmış vatan evlatlarının şehit düştüğü yerdir.

Canlarını feda ederek ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz; milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Milletimiz, şehitlerimize ve gazilerimize olan minnet duygusunu daima hissetmiş, bu günleri onlara borçlu olduğumuzun idraki içinde asla unutmamış ve unutmayacaktır. Üzerinde yaşadığımız topraklar; vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehadet ve gazilik mertebesine yükselen, ismi bilinen bilinmeyen tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır.

Bugün de bizlere düşen en önemli görev; bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmak ve ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni, Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıyarak daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için mücadele etmektir.

Bu düşüncelerle; Çanakkale Deniz Savaşının kazanılmasında emeği geçen aziz şehitlerimiz başta olmak üzere, bugüne kadar vatan müdafaasında can veren tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.