DOLAR 31,1841 0.12%
EURO 33,7240 -0.26%
ALTIN 2.031,93-0,04
BITCOIN 18556455,88%
Elazığ

AÇIK

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

81 ili kapsayacak Ortak Tarım Politikası Ağı tanıtım çalışmaları gerçekleştirildi.
56 okunma

81 ili kapsayacak Ortak Tarım Politikası Ağı tanıtım çalışmaları gerçekleştirildi.

ABONE OL
Kas 28, 2023 17:04
81 ili kapsayacak Ortak Tarım Politikası Ağı tanıtım çalışmaları gerçekleştirildi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ortak Tarım Politikası Ağı (UKA)’nın yapısı ve stratejik planının tanıtım çalışmaları 25-29 Eylül 2023 tarihlerinde Elazığ da  

Elazığ da yapılan toplantının ilk gününde Tarım ve Orman Bakanlığı IPARD Yönetim Otoritesi Personeli Nihal Burhan ve Proje Uzmanı Hasan İşler tarafından Elazığ Vali Yardımcısı Oltan Bayraktar, İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, Fırat Kalkınma Ajansı Koordinatörü Sn. Mustafa Selim Özatay, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatör Vekili İrfan Gürbüz ve TAGEM Müdürü Özkan Özbay ziyaret edildi.

Ziyaretler kapsamında, bölgenin kırsal kalkınma profili, OTP Ağı’nın stratejik planı ve sürdürülebilirliği doğrultusunda değerlendirilerek Çekirdek Grup toplantısı için bilgilendirmeler yapıldı.

Çalışmanın ikinci gününde Elazığ Vali Yardımcısı Oltan Bayraktar koordinatörlüğünde Çekirdek Grup Toplantısı yapılarak, toplantıya katılan kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüşleri alındıktan sonran Elazığ ilinin Ortak Tarım Politikası yapılanması için bölgesel sorumluluklar ve temsilcilikler belirlendi.

Çalışmanın üçüncü gününde ise proje uzmanları tarafından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Elazığ ilindeki ilgili Bakanlıkların il teşkilatlarında görevli irtibat temsilcileri, araştırma enstitülüleri, Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ve Elazığ Ziraat Odası temsilcilerine “Kırsal Ağ Sürecinde AB Yeni Ortak Tarım Politikası: Genel Tanıtım ve Stratejik Planları” sunumu yapılarak Odak Grup toplantısı tamamlandı.

Yine aynı gün; tarım kooperatifleri, çiftçiler, yerel eylem grupları, özel sektör temsilcileri, birlik temsilcileri ve proje yararlanıcıları gibi bölgenin kırsal kalkınma alanındaki tüm aktörlerin yer aldığı paydaş toplantısı gerçekleştirilerek paydaşlarla ilin kalkınmasına yönelik potansiyeli, önceliği ve sorunları hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Son gün ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumu tarafından destek verilen büyükbaş hayvan çiftliği, yöresel ürün üretim tesisi ve çömlek üretim fabrikası iyi uygulama örnekleri ziyaret edildi. İstek ve talepleri hakkında konuşularak önerileri alındı.

Elazığ’daki UKA yapılanma çalışması, İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç ve Bakanlık uzmanları tarafından durum değerlendirmesi yapılarak 29 Eylül günü tamamlandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Anketler

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI SİZCE KİM OLUR?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.