Kadın Milli Takımlarımız, Eylül ayında büyük bir başarı grafiği sergiledi. UEFA Uluslar C Ligi 2.Grup’ta mücadele eden Kadın Milli Takımı, ilk maçlarında Gürcistan’ı deplasmanda 3-0 mağlup ederek harika bir başlangıç yaptı. Ardından Elazığ’da oynanan maçta Litvanya’yı 2-0 mağlup ederek altı puan topladı ve grubun zirvesine oturdu.
U19 Kadın Milli Takımı da Erzurum’da Estonya ile iki özel maçta mücadele etti. İlk karşılaşmada rakiplerine 3-2 üstünlük sağlayan Ay Yıldızlılar, ikinci mücadeleyi de 4-3 kazanarak mükemmel bir performans sergiledi. UEFA Gelişim Turnuvası’nda Kuzey Makedonya’da düzenlenen etkinlikte ise U15 Kız Milli Takımı şampiyonluğa ulaştı. Turnuvaya ev sahibi ülke karşısında 5-0’lık bir galibiyetle başlayan Milliler, ikinci maçlarında Estonya’yı 2-1 yendi. Kapanış müsabakasını ise Romanya karşısında 1-0’lık skorla kazanarak toplamda 9 puan elde etti ve turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Bu sonuçlarla birlikte, Milliler Eylül ayında oynadığı 7 karşılaşmayı da galibiyetle tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.