height="132" />
Elazığ’da Toplum Yararına Program Süresi 9 Ay Uzatıldı

Elazığ’da Toplum Yararına Program Süresi 9 Ay Uzatıldı

ABONE OL
Ağu 17, 2023 18:18
Elazığ’da Toplum Yararına Program Süresi 9 Ay Uzatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazete’de, Toplum Yararına Programların Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. Yayımlanan yönetmelik kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Deprem bölgesi olan; Elazığ, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde kamuda toplum yararına programlar dahilindeki işlerde çalıştırılacaklar için iş süre sınırının 2024 sonuna kadar kaldırıldığını duyurdu.

Bakan Işıkhan, deprem bölgesinde kullanılacak Toplum Yararına Program için 1,5 milyar lira tahsis edildiğini bildirdi Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, deprem bölgesinde yaraları sarmaya, vatandaşların yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, “Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde kamu hizmetlerinin devamlılığını sağlamak ve vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duydukları anda yanlarında olmak adına tahsis ettiğimiz 50 bin kişilik Toplum Yararına Program süresini 9 ay uzatıyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.