Elazığ’ın Keban ilçesine bağlı Gökbelen köyünde bahçe ve tarlalara yaban domuzları zarar vermeye başladı. Özellikle gece saatlerinde yaban domuzları bahçe ve tarlaları talan ederken, köylüler ise nöbetleşerek yaban domuzu nöbeti tutmaya başladı.
Gece saatlerinde başlayarak sabaha kadar nöbet tutan köylüler, yaban domuzlarını korkutarak tarlalarından uzak tutmaya çalışıyor. Ektikleri mahsulden verim alamadıklarını belirten köylüler, ürünleri korumak için tarla ve bahçelerde nöbet tuttuklarını dile getirdi.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.