height="132" />
Elazığ’da Elektrik Tüketimi Yüzde 6 Oranında Arttı

Elazığ’da Elektrik Tüketimi Yüzde 6 Oranında Arttı

ABONE OL
Ağu 1, 2023 20:44
Elazığ’da Elektrik Tüketimi Yüzde 6 Oranında Arttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çoruh ve Fırat bölgelerindeki 9 ilde elektrik tedarik hizmeti sunan Aksa Elektrik, 2023 yılının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait tüketim oranlarını açıkladı. Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinin yer aldığı Fırat bölgesinde toplam elektrik tüketimi (mesken, sanayi ve ticarethane) bir önceki yılın ikinci çeyreğine kıyasla yüzde 26 oranında artış görüldü. Fırat ve Çoruh bölgelerinde Gümüşhane dışında bütün illerde elektrik tüketimi arttı.
Elazığ’da Elektrik Tüketiminde Yüzde 6 Oranında Artış

Fırat bölgesinde yer alan illerin toplam elektrik tüketimine bakıldığında, yüzde 47 oranında Malatya’da, yüzde 17 oranında Bingöl’de, Tunceli’de yüzde 17, Elazığ’da yüzde 6 oranında artış görüldü.

Sanayi Ve Ticarethane Grubunun Toplam Elektrik Tüketimi Arttı

İki bölgedeki illerde abone grupları dahil edilerek bakıldığında, yılın ikinci çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre, sanayi ve ticarethane toplam tüketiminde artış görüldü. Fırat bölgesinde artış oranı yüzde 42 olarak görüldü. 2023 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla Fırat bölgesindeki meskenlerde toplam elektrik tüketimi yüzde 16 oranında artış olduğu gözlendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.