height="132" />
Fırat Üniversitesi İle İl Sağlık Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi İle İl Sağlık Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

ABONE OL
Tem 28, 2023 17:05
Fırat Üniversitesi İle İl Sağlık Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fırat Üniversitesi (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Kovancılar MYO) ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında öğrencilerin akademik takvim içerisindeki uygulamalı derslerine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı. Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Kırkıl ile Kovancılar MYO Müdürü Prof. Dr. Zülfü Demirtaş katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat arasında imzalanan protokol gereği, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Kovancılar MYO öğrencilerinin Sağlık Bakanlığı’nca sağlık alanı olarak kabul edilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından diplomaları tescil edilen öğrencilerin 2023-2024 bahar, 2024-2025 eğitim öğretim güz/bahar dönemleri programında öngörülen dönem içi uygulama derslerinin düzenlenmesi ile Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında uygulanacak mesleki uygulama dersleri ve hastane yönetimi, ilgili birim çalışanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin uygulamalı ders çalışmalarının koordine edilmesini kapsamaktadır. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş imzalanan protokolün her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek, yapılan protokolün hedefinin; tıp ve sağlık eğitimi dinamiklerine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.