height="132" />
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KANGAL: DEPREMZEDELERE KİRA ÖDEMELERİNDEKİ KAOS SONA ERMELİ

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KANGAL: DEPREMZEDELERE KİRA ÖDEMELERİNDEKİ KAOS SONA ERMELİ

ABONE OL
Tem 28, 2023 17:24
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI KANGAL: DEPREMZEDELERE KİRA ÖDEMELERİNDEKİ KAOS SONA ERMELİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, depremzede vatandaşlara yönelik kira desteği ödemelerinin biran önce hesaplara yatırılması gerektiğini söyledi.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, 6 Şubat depreminin ardından evleri hasar görmüş depremzedelere yönelik kira desteği ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Kangal, depremzedelerin kira desteği ödemelerini almaları konusunda yardımcı olunması gerektiğini belirterek; “6 Şubat depremi sonrası evleri hasar görmüş olan depremzedelere verilmesi kararlaştırılan kira desteği ödemeleri ile ilgili çok sayıda vatandaşımızın halen bu ödemelerini alamadığını, müracaat etmelerine rağmen bir çözüm bulunmadığını, desteği alanların ise, ödemelerin düzensiz yapılmasından dolayı mağdur olduklarını görüyoruz. Ödeme yapılmayan bir kısım vatandaşımız, gerek Belediye tarafından gerçekleştirilen adres değişikliklerinden gerekse de hasar tespit çalışmalarına katılan kurum personelinin kayıtları hatalı girmesinden kaynaklı yanlışlıklardan dolayı bu ödemeleri alamamıştır. Bu hata ve eksikliklerin bir an önce giderilmesi ve hak sahibi olan vatandaşlarımızın da bilgilendirilmesi suretiyle kira desteğine kavuşmalarına yardımcı olunması gerekmektedir. İlgili kurumlardan bu konuda bir an önce çözüm bekliyoruz. Ancak tüm deprem bölgelerinde benzer sorunların yaşandığı dikkate alındığında, tek sebebin bu olmadığı ortadadır. Yani Bakanlık nezdinde bir aksama söz konusu olduğundan, sayın vekillerimizce bu konuda da bir girişimde bulunulması faydalı olacaktır. Deprem sonrası evsiz kalıp, fahiş kira artışları karşısında büyük zorluk yaşayan depremzede vatandaşlarımızın yaralarına bir nebze de olsa merhem olabilecek olan bu ödemelerin ilgili kurumlarca yeniden gözden geçirilerek, başvuru yapan tüm depremzede vatandaşlarımızın hesaplarına acilen yatırılması büyük önem arz etmektedir” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.