height="132" />
Yeni Kurulan Eczacılık Fakültesi İlk Öğrencilerini Alacak

Yeni Kurulan Eczacılık Fakültesi İlk Öğrencilerini Alacak

ABONE OL
Tem 24, 2023 17:52
Yeni Kurulan Eczacılık Fakültesi İlk Öğrencilerini Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fırat Üniversitesi son yıllarda yaptığı atılımlarla bölge üniversitesi unvanını hak eden başarılara imza atıyor. Geçtiğimiz yıl Resmi Gazete’ de yayımlanarak Fırat Üniversitesi’nde Eczacılık Fakültesi kuruldu. Kurumsal çalışması tamamlanarak açılan Eczacılık Fakültesi 3 bölüm ve 10 Anabilim Dalı ile ilk öğrencilerini almaya hazırlanıyor. Tercih listesinde yer alan Fırat Üniversitesi Eczacılık Bölümü bu yıl 50 öğrenci alarak eğitim faaliyetlerine başlayacak. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seval Yılmaz, tercih yapacak olan aday öğrencileri Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne davet etti.

Yılmaz: İlaç, Tıbbi Cihaz Ve Kozmetik Sanayinde De Çalışabilirsiniz

Eczacılık mesleğinin çok geniş bir çalışma yelpazesine sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Yılmaz, “Eczacılık Fakültesi mezunları sadece serbest eczanelerde çalışma imkânına sahip değillerdir. Farklı alanlarda çalışabilme imkânlarınız bulunmaktadır. Örneğin hastane eczanelerinde veya akademik hayatta üniversitelerde çalışabilirsiniz. Mezun olduktan sonra Klinik Eczacılık ve Fitofarmasi alanlarında uzmanlık yapabilme ve uzman eczacı olarak hastanelerde çalışabilme imkânına sahipsiniz. Bunun dışında ilaç, tıbbi cihaz ve kozmetik sanayinde de çalışabilirsiniz” dedi. Prof. Dr. Seval Yılmaz, Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin daha çok Eczacı ağırlıklı, genç ve dinamik akademik kadrosuyla, çağdaş ve yenilikçi bir eğitim anlayışıyla eczacılık eğitimi vermek üzere hizmet edeceğinin de altını çizdi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.