height="132" />
MİLLETVEKİLİ IŞIKVER: ELAZIĞ BASINI ŞEHRİMİZE DEĞER KATMAKTADIR

MİLLETVEKİLİ IŞIKVER: ELAZIĞ BASINI ŞEHRİMİZE DEĞER KATMAKTADIR

ABONE OL
Tem 24, 2023 18:01
MİLLETVEKİLİ IŞIKVER: ELAZIĞ BASINI ŞEHRİMİZE DEĞER KATMAKTADIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

24 Temmuz 1908’de ikinci meşrutiyetin ilan edilmesi ve 25 Temmuz 1908’de çıkan gazetelerin sansürsüz yayımlanmasından bu yana 24 Temmuz tarihi Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.

Basın, yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığı ile tüm gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. İlimizdeki basın- yayın çalışanlarının bu sorumluluk bilinciyle yaptıkları ve yapacakları duyarlı çalışmaların şehrimizin her alanda başarıya ulaşmasında büyük katkı sağlayacağına olan inancım tamdır.

Elazığ basını tarihin her döneminde milli duruşu ile bu şehrin her zaman gurur kaynağı olmuş ve her şehre nasip olmayacak şekilde ilimizin güçlü yönlerinden biri olarak değer katmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ülkemizin en köklü basın geçmişine sahip olan ilimiz medyasında görev yapan değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, tüm basın mensuplarımızın habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılar diler, en derin saygılarımı sunarım.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.