height="132" />
Başkan Akın: “Hibe ve Kredi Kanunu 24 Ocak Elazığ Depremini Kapsamalı”

Başkan Akın: “Hibe ve Kredi Kanunu 24 Ocak Elazığ Depremini Kapsamalı”

ABONE OL
Tem 21, 2023 17:01
Başkan Akın: “Hibe ve Kredi Kanunu 24 Ocak Elazığ Depremini Kapsamalı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından çıkan hibe ve kredi kanunun 24 Ocak 2020’da yaşanan Elazığ depremini de kapsaması gerektiğini söyledi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından depremzedeler için 15 Temmuz’da Resmi Gazete yayımlanan karar ile depremde evleri, dükkanları, ahırları yıkılan, ağır hasar alan afetzedelere hibe ve kredi verilecek.

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, aynı kanunun 24 Ocak 2020’de meydana gelen Elazığ depremini de kapsaması gerektiğini söyledi.

Başkan Akın yaptığı açıklamada; “15 Temmuz 2023 tarihli 32249 saylı Resmi Gazete’de 3. Maddede yayınlanan geçici maddeye göre, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde, evleri, dükkanları, ahırları yıkılan, ağır hasar alan afetzedelere hibe ve kredi verilecektir. Şunu hatırlatmak istiyorum ki 24 Ocak depreminde hak sahipliği alamayan ağır hasarlı dairelere sahip hemşehrilerimiz var. Bu hemşehrilerimizin bu kredi imkanından faydalanması ve kentsel dönüşüme hız verilmesi açısından kanun maddesinde milat 6 Şubat 2023 değil 24 Ocak 2020 alınmalıdır. Elazığ Milletvekillerinin bu maddeler hazırlanırken orada olmaları ve bunu dikkate almaları gerektiği kanaatini taşıyorum. Hemşehrilerimizin yararına olan bu konuda İlimizin tüm milletvekillerini, bürokratlarını konuyla ilgilenmelerini istirham ediyorum. Kamuoyuna saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.