height="132" />
MİLLETVEKİLİ EROL ‘DAN MİLLETVEKİLİ IŞIKVER’E: ”HABER KONUSU OLABİLMEK İÇİN ŞAHSIMI GÜNDEME GETİRMEK YERİNE YAPACAKLARINI ANLATMALISIN.”
  • Elazığ Sürmanşet Haber
  • Elazığ
  • MİLLETVEKİLİ EROL ‘DAN MİLLETVEKİLİ IŞIKVER’E: ”HABER KONUSU OLABİLMEK İÇİN ŞAHSIMI GÜNDEME GETİRMEK YERİNE YAPACAKLARINI ANLATMALISIN.”

MİLLETVEKİLİ EROL ‘DAN MİLLETVEKİLİ IŞIKVER’E: ”HABER KONUSU OLABİLMEK İÇİN ŞAHSIMI GÜNDEME GETİRMEK YERİNE YAPACAKLARINI ANLATMALISIN.”

ABONE OL
Tem 12, 2023 13:53
MİLLETVEKİLİ EROL ‘DAN MİLLETVEKİLİ IŞIKVER’E: ”HABER KONUSU OLABİLMEK İÇİN ŞAHSIMI GÜNDEME GETİRMEK YERİNE YAPACAKLARINI ANLATMALISIN.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Elazığ Milletvekili Erol’un katıldığı bir televizyon programında Elazığ’ın tüm sorunlarını bildiği bu nedenle yeni dönemde sorunları dinleyen değil parlamentoda çözüm arayan bir siyasi yol izleyeceğini açıklamıştı.

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver de Erol’un bu açıklamasına istinaden sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak CHP Vekili Erol’a :’Sen hangi bakanlıkta bu şehrin hangi işini çözdün ki şimdiye kadar? Hangi bakanla görüştün?Bu şehrin hangi müşkülünü çözdün?” diyerek sorular yöneltmişti.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazıp’ın sorunlarını yakınen bilen ve meclise taşıyan bir vekil olduğunu ifade ederek verdiği cevapta şunları söyledi:

”Bir milletvekili benim hangi bakanlıkta bu şehrin hangi sorununu çözdüğümü ve hangi bakanla görüştüğümü sormuş.
Cevap 1
– 6 Şubat günü yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremi sonrasında, Elazığ’ın “Afet Bölgesi İlan Edilmesi” için Sn. Cumhurbaşkanı ile görüşüp sosyal medya hesabımdan paylaşmıştım.
Cevap 2
– 10 Haziran günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet ÖZHASEKİ ile telefonla görüştük. Elazığ’ın taleplerini iletmek için kendisinin uygun göreceği tarihte ziyaretine gideceğim.
– 17 Haziran günü Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Mehmet ŞİMŞEK ile telefonla görüşüp, Elazığ’ın sorunlarını anlatıp çözüm önerilerimi paylaşmak üzere randevu talebinde bulundum.
– 20 Haziran günü İçişleri Bakanı Sn. Ali YERLİKAYA ile Elazığ’ın deprem sonrası hak mağduriyetinin giderilmesi için Bakanlık makamında görüşme gerçekleştirdim.
– 23 Haziran günü Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin KOCA ile Eski SGK Hastanesi yerine, yeni sağlık kompleksinin yapılması ve Eski Devlet Hastanesine yeni işlev verilmesi hususunda görüş ve önerilerimi ilettim.
– 28 Haziran günü Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Osman Aşkın BAK ile Elazığ Stadyumuna, “Atatürk Stadyumu” isminin verilmesini talebimizi görüştüm.
– 5 Temmuz günü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ile Elazığ’a yeni bir müze yapılmasını ve Harput’tun turizme kazandırılmasını görüştüm.
– 11 Temmuz günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mehmet Fatih KACIR ile Elazığ’da Yeni Organize Sanayi Bölgelerinin yapılmasını ve Yeni Sanayi Sitesinin kurulmasının hızlandırılmasını görüştüm.

VEKİL EROL SORDU: BU GÜNE KADAR ELAZIĞ’IN HANGİ SORUNUNU GÜNDEME GETİRİP, ÇÖZÜM ÜRETMİŞTİR? 

Şimdi ben soruyorum;
Sayın Vekil, milletvekili olduğu süre içinde Elazığ’ın hangi sorununu gündeme getirmiş, soruna ilişkin çözüm üretmiştir? Milletvekili olduğu günden bugüne kadar hangi bakanlarla, hangi sorunları görüşmüştür? Ben muhalefet milletvekili olarak Elazığ’ın sorunlarını TBMM’de gündeme getirip, Bakanlıklardan çözüm için girişimlerde bulundum. Sıra sizde !!! Ayrıca Elazığ’da haber konusu olabilmek adına şahsımı gündeme getirmek, benim üzerimden prim yapmaya çalışmak yerine bir milletvekili olarak kendi yaptıklarını ve yapacaklarını anlatmalısın.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.