height="132" />
Kangal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı

Kangal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı

ABONE OL
May 20, 2023 13:13
Kangal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında “Yokluk ve bütün imkansızlıklar altında milletçe verilen bu önemli ve büyük mücadele azim ve kararlılıkla sonuçlanmış, işgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı tarihte eşine az rastlanır bir duyguyla savunulmuştur.” ifadelerine yer veren Başkan Kangal;

“Türk ve dünya tarihine yön vermiş, istiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs 1919 Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde tüm yokluklara rağmen iman, azim ve heyecanla kenetlendiği önemli ve tarihi bir gündür. Bu mücadeleyle milletimiz, düşman boyunduruğu altına girmeyi reddederek , hürriyeti tercih etmiştir. Yokluk ve bütün imkansızlıklar altında milletçe verilen bu önemli ve büyük mücadele azim ve kararlılıkla sonuçlanmış, işgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı tarihte eşine az rastlanır bir duyguyla savunulmuştur.

Bağımsızlığını büyük bir mücadele ile kazanan bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak olanlar da geleceğimiz olan gençlerimizdir.

Bu değerli emaneti yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak ise en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bu tarihi günün yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve gururu ile , bağımsızlık savaşımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, kurtuluş savaşı şehit ve gazilerimizi, devlet, millet, dini ve canından aziz bildiği vatanı için gözünü kırpmadan şehadete koşan vatan evlatlarını rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.