Benim için Devrim, Adem Babamızın ve Havva Validemizin, cennetten düşsek de, toprak dünyaya. VAZGEÇMEDİK, YILMADIK, USANMADIK. BİRBİRİMİZİ SEVDİK. ÇALIŞTIK, ÇALIŞTIK, ve bugünkü insanlık geldi meydana, demeleridir.
Devrim budur…
Benim için Devrim…
Dağlılara giden Ovalıların…
Yahu şimdi ben Şit Peygamber Devrine izafeten – göreli olarak – Dağlılar diyorum, Ovalılar diyorum ama…
Gezdikçe gördüm ki, ülkemizde BÖLÜCÜLÜK çok yaygın…!
Misal…
Kayseri’de “YİLİLER” var… bir de Köylüler, Gundiler, benim gibi olan ilçelerden köylerden gelip, Kayseri şehir merkezine yerleşen ve YİLİLERLE siyaseten bir olmayan ama her defasında tufaya düşenler var…
Konya’da, şehrin ticaretine, siyasetine hakim, bir kısmının da burnu havada olan OVALILAR var bir de şehrin ilçelerinden gelen köylüler, gundiler, yani DAĞLILAR var…
Daha hangi şehirlerde böyle ayrımcı gayrımcı, bölücülük varsa, o bölücülük de, o bölücülüğü destekleyenler de, yerin dibine girsinler, şeyhleri, şıhları liderleriyle birlikte.
Amin. İman Elhamdülillah…
Gördünüz mü?
Ne güzel, devrim tarihini kendimce özetleyecek iken, gene girdim polemiğe…
Oy oyyyyy…
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.