Sivrice Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı’na hazırlık kapsamında Hazar Gölü ve çevresinde geniş çaplı bir temizlik çalışması başlattı.
Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, göl kenarındaki çöpleri toplayarak, piknik alanlarını düzenliyor.
Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bayramda göl çevresinde yoğunluk olacak. Vatandaşlarımızın temiz bir çevrede tatil ve piknik yapması için çalışmamız devam ediyor. Gölümüzün ve çevresinin temizliği için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan da ricamız, çevreyi kirletmemeleri ve çöplerini belirlenen yerlere atmalarıdır.”
Temizlik çalışmaları kapsamında göl kenarındaki piknik alanları, mesire yerleri ve çam ormanları da titizlikle temizleniyor.
Başkan Irmak: “Hazar Gölü, ilçemizin önemli bir turizm kaynağıdır. Burayı temiz ve güzel tutmak hepimizin görevidir. Vatandaşlarımızdan da bu konuda bize destek olmalarını bekliyoruz.” dedi.
Temizlik çalışmaları bayram öncesinde tamamlanması hedefleniyor.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.