Eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte yıl sonu etkinlik haberleri arasında, otizmli bir öğrencinin yıl sonu etkinliğinde dışlandığı görüntüler sosyal medyada yaygınlaştı. Bu üzücü olay İstanbul Bakırköy’de MEB’e bağlı bir anaokulunda gerçekleşti.
Olay Özeti:
Anne Desovalı’nın Tepkisi:
Anne Ezgi Desovalı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görüştüğünü ve soruşturma başlatıldığını duyurdu. Desovalı, olayın ardından şunları söyledi:
Destekler:
Desovalı’nın paylaşımı sonrasında birçok kişi olaya tepki gösterdi ve Asil’e destek mesajları yolladı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Gökttaş ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri de Desovalı’ya desteklerini sundu.
Soruşturma Devam Ediyor:
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor. Olayla ilgili sorumlu olan kişiler hakkında yasal işlem yapılması bekleniyor.
Bu olay, kaynaştırma öğrencilerin eğitimde yaşadıkları zorlukları ve ayrımcılığa maruz kaldıklarını bir kez daha gözler önüne serdi. Umarız bu tür olaylar bir daha yaşanmaz ve tüm çocuklar eşit haklara sahip olarak eğitim görebilir.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
12 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
28 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.