height="132" />
Aşı Reddi Artıyor! Sağlık Bakanlığı’ndan Tepki Geldi!

Aşı Reddi Artıyor! Sağlık Bakanlığı’ndan Tepki Geldi!

ABONE OL
Haz 7, 2024 14:13
Aşı Reddi Artıyor! Sağlık Bakanlığı’ndan Tepki Geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

COVID sonrası aşı olma isteğinde düşüş gözlemleniyor.

Bu durum İstanbul Tabip Odası’nı harekete geçirdi ve aşı reddi konusuna dikkat çeken bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda öne çıkan bazı noktalar:

  • Aşı tereddüdü artıyor: Aşı tereddüdü olanların sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum kızamık, sarılık, boğmaca gibi aşıyla önlenebilecek hastalıkların endişe verici boyutlara ulaşmasına neden oluyor.
  • Sağlık Bakanlığı’nın tutumu eleştirildi: Sağlık Bakanlığı’nın aşı reddi konusunda yeterince aktif olmadığı ve aşı tereddüdüne karşı etkili bir mücadele yürütmediği eleştirildi.
  • Aşı zorunluluğu talep edildi: İstanbul Tabip Odası ve diğer sağlık kuruluşları, aşı zorunluluğunun getirilmesi gerektiğini savundu.
  • Aile hekimlerine baskı yapılıyor: Sağlık Bakanlığı’nın aşı reddi bildirimlerini “ıslak imza” ile zorunlu hale getirmesi aile hekimlerine büyük bir iş yükü bindiriyor ve onları aşı tereddüdü yaratanlarla karşı karşıya getiriyor.
  • Toplumda farkındalık oluşturulması isteniyor: Toplumda aşı konusundaki bilincin artırılması ve aşı tereddüdü yaratan yanlış bilgilerin düzeltilmesi için Sağlık Bakanlığı’nın ve diğer ilgili kurumların daha fazla çaba göstermesi gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı’ndan tepki: Sağlık Bakanlığı, İstanbul Tabip Odası’nın eleştirilerine tepki gösterdi. Bakanlık yetkilileri, aşılama programlarının devam ettiğini ve aşı reddiyle mücadele için çalışmaların yapıldığını açıkladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.