height="132" />
Elazığ Esnafı Oda Başkanlarının Siyasi Tutumuna Tepkili

Elazığ Esnafı Oda Başkanlarının Siyasi Tutumuna Tepkili

ABONE OL
Şub 27, 2024 13:43
Elazığ Esnafı Oda Başkanlarının Siyasi Tutumuna Tepkili
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’da 31 Mart 2024’te yapılacak Yerel Seçimlere yaklaşırken bazı iş dünyası ve esnaf odası başkanlarının mevcut belediye başkanıyla birlikte seçim çalışması yapmasına esnaftan tepki geldi. Esnaflar, “Siyaset yapacaksanız koltuğu terk edin!” diyerek bu duruma itiraz ettiler.

Tepkilerin temelinde oda başkanlarının belirli bir adaya açık destek vererek tarafsızlıklarını yitirdikleri ve üyelerinin siyasi görüşlerini göz ardı ettikleri algısı yatıyor. Esnaflar, oda başkanlarının her adaya eşit mesafede olması gerektiğini ve siyasi çekişmelere dahil olmamaları gerektiğini savunuyor.

Bazı esnaflar, oda başkanlarının iktidar partisi adayıyla birlikte esnaflara yönelik seçim çalışması yaparken diğer adayların üye esnafların ziyaretlerine katılmamalarını da eleştiriyor. Bu durumun oda başkanlarının tarafsızlığını zedelediği ve üyelerine haksızlık yapıldığı şeklinde yorumlanıyor.

Esnaflar, bu tepkilerini şimdilik sözlü olarak ifade etseler de, oda seçimlerinde sandıkta oyunu kullanarak bu duruma tepki göstermeyi planlıyorlar.

Elazığ’daki bu gelişme, oda başkanlarının siyasi tarafsızlığı ve üyelerine karşı sorumlulukları konusunu yeniden gündeme getiriyor. Seçim çalışmaları devam ettikçe bu konudaki tartışmaların ve tepkilerin artması bekleniyor.

Olası Sorular ve Cevaplar:

Esnaflar hangi gerekçeyle oda başkanlarına tepki gösteriyor?

Esnaflar, oda başkanlarının belirli bir adaya açık destek vererek tarafsızlıklarını yitirdikleri ve üyelerinin siyasi görüşlerini göz ardı ettikleri için tepki gösteriyor.

Esnaflar oda başkanlarından ne talep ediyor?

Esnaflar, oda başkanlarının her adaya eşit mesafede olmalarını ve siyasi çekişmelere dahil olmamalarını talep ediyor.

Bu durumun seçimlere etkisi ne olacak?

Esnafların tepkisi, oda başkanlarına ve destekledikleri adaya oy verme eğilimlerini etkileyebilir.

Oda başkanları bu tepkilere nasıl yanıt verdi?

Oda başkanlarının bu tepkilere nasıl yanıt verdiği ve tavırlarında bir değişiklik yapıp yapmayacakları merak konusu.

Elazığ’daki esnaflar, oda başkanlarının siyasi tarafsızlığını yitirdikleri ve belirli bir adaya açık destek verdikleri için tepkili. Esnaflar, oda başkanlarının her adaya eşit mesafede olmalarını ve siyasi çekişmelere dahil olmamalarını talep ediyor. Bu durumun seçimlere etkisi merak konusu.

Serkan ŞENKAL (ÖZEL HABER)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.