Fethi Sekin Şehir Hastanesinde “kardiyak ablasyon” işlemi başarı ile uygulandı.
Hastaneye sürekli kalp çarpıntısı şikâyetiyle başvuran hasta, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Zeki Çetinkaya tarafından ablasyon işlemi uygulanarak hastanın tedavisi yapıldı.
Uygulanan tedavi hakkında bilgiler veren Dr. Öğretim Üyesi Zeki Çetinkaya, “Yaklaşık 45 yaşında bir hastamız, dört yıldır çarpıntısı var. İlaç kullanıyor ama buna rağmen çarpıntıları geçmiyor. Son iki aydır bu problem ile sürekli acile başvuruyordu. Bu hastamızı anjiyografi laboratuvarımıza aldık, elektrofizyolojik çalışma yaparak çarpıntı odağını tespit ettik ve ablasyon dediğimiz yakma yöntemiyle çarpıntısını giderdik. Hastamız bu şekilde tedavisini gördü. Tedavi sürecinde katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Ablasyon yöntemi ile ilaçla kontrol altına alınamayan kalp ritim bozukluklarının büyük oranda tedavi edilebildiğini ifade eden Çetinkaya, “Ablasyon anormal kalp ritmini düzeltmek amaçlı, anormal elektrik sinyallerini engelleyerek, ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan bir prosedürdür. Kalp çarpıntısı ve ritim bozuklukları hem günlük yaşamı hem de kişinin geleceğini tehlikeye atan durumlardandır. Hem kalp çarpıntısı hem de ritim bozukluklarını iyileştirmek için birtakım tedavi yöntemleri uygulanır. Bunlardan biri ablasyon tedavisidir.” Şeklinde konuştu.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.