height="132" />
Elazığ Belediyesi “Göz Aydını” Projesiyle Ailelerin Mutluluğuna Ortak Oluyor

Elazığ Belediyesi “Göz Aydını” Projesiyle Ailelerin Mutluluğuna Ortak Oluyor

ABONE OL
Tem 28, 2023 16:53
Elazığ Belediyesi “Göz Aydını” Projesiyle Ailelerin Mutluluğuna Ortak Oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Elazığ Belediyesi, gönüllere dokunan bir projeyi daha hayata geçirdi. Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi bünyesinde oluşturulan uzman ekipler tarafından, yenidoğan bebeklerin aileleri için danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.

Psiko-Sosyal Danışmanlık Hizmeti Sunuluyor

Dünyaya yeni gelen bebeklerin sağlıklı büyümesi ve bu konuda aileleri bilinçlendirmek amacıyla Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği proje kapsamında, yeni çocuk sahibi olmuş ailelerin evleri ziyaret edilerek, ilk bebek paketlerinin yanı sıra çeşitli hediyeler takdim ediliyor. Ayrıca aile danışmanları yenidoğan bebek sağlığına bütüncül yaklaşım; bakım, beslenme, güvenlik ve gelişim önerileri ile birçok konuda psiko-sosyal danışmanlık hizmeti sunuyor. Şu ana kadar 50 aileyi ziyaret ederek Anne-Bebek Danışmanlığı hizmeti veren ekipler, bu çalışmayı devamlı hale getiriyor.

“Gönül Belediyeciliği Kapsamında, Anne Ve Babaların Sevinçlerine Ortak Oluyoruz”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Aziz şehrimiz Elazığ’ımızda, gönül belediyeciliği kapsamında çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Kıymetli hemşehrilerimizin acılarında, hüzünlerinde, mutluluklarında yanlarında olmaya devam ediyoruz. “Göz Aydını” projemizle, dünyanın en değerli hazinesi olan evlada sahip anne-babaların sevinçlerine ortak oluyoruz. Alanında uzman ekiplerimiz, yenidoğan bebeklerimizin aileleriyle buluşarak çeşitli hediyeler takdim ediyor ve Anne-Bebek Danışmanlığı hizmeti sunuyor. Daha sonra da ailelerimizle iletişimi kesmiyor ve çok faydalı olan bu hizmetimizi ekiplerimiz sürekli hale getiriyor. Çocuklarımızın; bizim geleceğimiz, yarınlarımız umudumuz olduğu bilinciyle hareket etmeye devam ediyoruz. Evlat duygusu, eşi benzeri olmayan bir histir. Bu muhteşem duyguyu yaşayan kıymetli çiftlerimizin, ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Dünyaya gelen yenidoğan bebeklerimizin vatanımıza, milletimize ve ailelerine hayırlı bir evlat olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.