height="132" />
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ALAN: MÜCBİR SEBEP HALİ ELAZIĞ’DA DA UZATILMALIDIR

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ALAN: MÜCBİR SEBEP HALİ ELAZIĞ’DA DA UZATILMALIDIR

ABONE OL
Tem 26, 2023 17:12
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ALAN: MÜCBİR SEBEP HALİ ELAZIĞ’DA DA UZATILMALIDIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, belirli il ve ilçelerde uzatılan Mücbir Sebep Halinin Elazığ’ı da kapsaması gerektiğini ifade etti.

10 BİNDEN FAZLA KONUTUMUZ AĞIR HASARLI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından açıkladığı; Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya illeri ile Islahiye ve Nurdağı ilçelerinde mücbir sebep halinin uzatılmasının ardından mücbir sebep halinin Elazığ için de devam etmesi gerektiğini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Dün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yapmış olduğu açıklamada Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya illeri ile Islahiye ve Nurdağı ilçelerinde Mücbir Sebep halinde süre uzatımına gidildiğini açıkladığını öğrendik ve memnuniyet duyduk. Takdir edersiniz daha önce 11 ilimiz mücbir sebep kapsamından yararlanıyordu. Elazığ’ın süre uzatımına dahil olmamasından ötürü duyduğumuz rahatsızlığı ifade etmek istiyoruz. Bu rahatsızlığın nedenine gelecek olursak, 2020 Yılında yaşadığımız depremin ardından Allah bakanlarımızdan razı olsun, 2 ay boyunca Elazığ’dan ayrılmadılar. Bu da yaşadığımız felaketin büyüklüğünü gösteriyor. Maalesef 6 Şubat Depremlerinde de şehirmiz çok ciddi sıkıntı yaşandı. 10 Binin üzerinde konutumuz yıkılacak. 2020 depreminde de 6 bin civarı yıkım gerçekleşmişti. Toki bu süreçte çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdi. Bu konutlaşma olmasaydı 2023 yılında yaşadığımız depremde Elazığ’ın ne hale geleceğini düşünmek dahi istemiyoruz.

 CİDDİ EKONOMİK SIKINTILARIMIZ VAR.

Elazığ’da Hastane Caddesi’nin, İstasyon Caddesi’nin halini görüyorsunuz. Elazığ gerçekten ciddi sıkıntı yaşıyor. 2020 Depreminin etkilerini henüz atlatamadan 2023 depremini yaşadık. Çok şükür can kaybımız yok ancak ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz. Bizim sizlerden istirhamımız mücbir sebep halinin Elazığ’da 6 ay daha uzatılmasını Sayın Cumhurbaşkanımıza iletirseniz, ki Sayın Cumhurbaşkanımız Elazığ’ı seviyor, bundan şüphemiz yok. Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve il başkanlarımıza iş düşüyor. Herkese en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.