Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Çevre Tarım ve Hayvancılık komisyonu Kuzova Dernek Başkanı Erol Aslan başkanlığında ikinci toplantısını yaptı. Toplantıda açıklama yapan Başkan Erol Aslan, İlin su kaynaklarının korunması noktasında müdahil olup, ilk farkındalık çalışmasını perşembe günü Cip havzasında yapacaklarını söyledi.
Başkan Aslan “Elazığ STK Platformu Çevre Tarım ve Hayvancılık komisyonu olarak ilimizin tarım, hayvancılık ve çevre sorunlarına müdahil olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlimizin en önemli sorunlarından birisi hoyratça kullandığımız su kaynakları. Su kaynaklarımızı kirletiyoruz ve su kaynaklarımız alarm vermeye başladı. Bunu kirlettikten sonra geri dönüşümü imkansıza yakın. Biz bu konuya dikkat çekmek için Elazığ STK Platformu Çevre Tarım ve Hayvancılık komisyonu olarak bir çalışma yapacağız Cip Barajı beslenme havzasında Perşembe günü bir çevre temizliği yapacağız” dedi.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.