height="132" />
Öztrak: “Milletimizin sesi olmaya bu gidişe dur demeye devam edeceğiz”

Öztrak: “Milletimizin sesi olmaya bu gidişe dur demeye devam edeceğiz”

ABONE OL
Tem 19, 2023 15:45
Öztrak: “Milletimizin sesi olmaya bu gidişe dur demeye devam edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, MYK gündemini ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Ekonomideki gelişmeleri hükümetin zulme dönen zamlarına bu MYK’mızda almış olduğumuz ve bundan sonra da alacağımız tedbirleri gözden geçirdik. Bildiğiniz gibi 81 il başkanımız bu zamları protesto etti. Basın toplantılarıyla bu zamlara karşı çıktı. Ayrıca mutfaklar yanarken milletimize kemer sıktıranlar saraylarında sefa sürerken millet iradesinin tecelligahı TBMM tatil yapmamalı dedik. Meclisimizi de olağanüstü toplantıya çağırma kararı da almıştık. Bundan sonra da zamma zulme karşı çıkmayı da sürdüreceğiz. Milletimizin sesi olmaya bu gidişe dur demeye devam edeceğiz. Ayrıca bugünkü toplantımızda pazartesi günü eksik kalan bazı illerimize ve ilçelerimize de atamalar yaptık.”

S- CHP’de değişim tartışmaları devam ederken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu partinin ileri gelen isimleri ile internet üzerinden toplantı düzenledi. Bu toplantıyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz? Genel merkezin toplantıya görüşleri nelerdir?

Faik Öztrak: “Ülke yangın yerine dönmüşken millet zam zulüm altında inlerken zoom konuşmayı doğru bulmayız. Partimizin kongreler süreci hızla ilerlerken partimizin geleneklerine uymayan hiyerarşisini dikkate almayan etik olmayan toplantıları da doğru bulmayız. Yarışmaya evet diyorum ama bu süreçte de partimizin yıpratılmasını da doğru bulmuyoruz. Partimizin genel başkanı ve merkez kurulu 100 yıllık CHP gemisini limana hasarsız yanaştırmaya kararlıdır bunu da yapacaktır. Bir de genel merkezin haberi yoktu.”

S- Son açıklamanızda Ümit Özdağ’ın gündeme getirdiği 3 bakanlık ve MİT başkanlığını içeren protokol için öyle bir şey yok demiştiniz ancak Özdağ o metnin Kılıçdaroğlu’nda da olduğunu söyleyerek iddiasının arkasında durmaya devam ediyor. Sizin bu konuya ilişkin bir yorumunuz olacak mı?

Faik Öztrak: “İki genel başkan arasında yapılan bir görüşmeyle ilgili olarak tartışmaların uzamasını doğru bulmuyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.