height="132" />  
Sıcak Havalarda Çalışanlar İçin Uyarılar !

Sıcak Havalarda Çalışanlar İçin Uyarılar !

ABONE OL
Tem 17, 2023 19:00
Sıcak Havalarda Çalışanlar İçin Uyarılar !
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Aşırı sıcaklar hepimizi bunaltırken, bazı meslek grupları yüksek risk taşıyor.Özellikle inşaat, tarım, maden, sıcak işlemlerin yapıldığı endüstri çalışanları ve sporcular gibi birçok sektörde alınması gereken önlemler vardır. İklim değişikliği ve küresel ısınma, tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Özellikle içinde bulunduğumuz bu yaz günlerinde yaşadığımız aşırı sıcak ve nemli hava hepimizi bunaltıyor ve birçok sağlık sorununu da beraberinde getiriyor.

Çalışma Ortamında İdeal Sıcaklık nasıl olmalı?

Çalışanların bedensel ve zihinsel faaliyetlerini sürdürürken sıcaklık, nem, hava akımı ve termal radyasyon gibi iklim şartları açısından rahatlık içinde bulunmaları anlamına geliyor. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), çalışma ortamındaki ideal ortam sıcaklığını 20-25°C olarak öneriyor. Ayrıca optimum hava nemi ise yüzde 30 ile yüzde 70 arasında kabul ediliyor.”

Nelere dikkat etmek gerek?

  • Yeterli sıvı alımı
  • Yemek düzeni
  • Düzenli molalar verin
  • Cildinizi koruyun
  • Güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat edin

 

Oluşturacağınız ve kendinize dikkat edeceğiniz İdeal yaşam sıcaklığı ortamında güzel ve sağlıklı günler geçirmenizi diliyorum.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.