DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 21976554,07%
Elazığ
27°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

 
height="132" />  
MİLLİ YOL PARTİSİ GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

MİLLİ YOL PARTİSİ GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

ABONE OL
Ara 6, 2022 17:53
MİLLİ YOL PARTİSİ GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Yol Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri ve İl Başkanları Antalya’da bir otelde 2-4 Aralık tarihleri arasında “Genişletilmiş İstişare Kurulu” toplantısı düzenledi.
Düzenlenen toplantıda Milli Yol Partisi ve ülke gündemi ile ilgili olarak müzakerelerde bulunuldu ve çeşitli kararlar alındı.

Milli Yol Partisi tarafından yapılan açıklamada; “14 Aralık 2021 tarihinde kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz partimiz; İl ve İlçe teşkilatlarımızın, genel merkez yöneticilerimiz ve gönüllü destekçilerimizin ortaya koyduğu çalışma azmi ve kararlılığı sayesinde, çok kısa bir zamanda teşkilatlanmasını tamamlamış, seçime girme yeterliliğine ulaşmıştır.
Gelinen noktada “Ülkemiz ve Partimiz” yeni bir sürece girmiştir. Önümüzde ki bu yoğun süreçte, partimizin siyasetteki varlığını daha etkin ve saygın bir şekilde sürdürebilmesi için, hareketin birliği ve bütünlüğü ekseninde bir taraftan üye çalışmaları başlatılarak teşkilatlarımız büyütülecek, diğer taraftan 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri ile ilgili hazırlıklar başlatılacaktır.
Tarihe not düşmek, yapıcı, yol gösterici ve sorumlu muhalefet anlayışının bir gereği olarak tespit ettiğimiz sorunların çözümüne yönelik önerilerimizi, düzenli aralıklarla hem siyasi platformlarda, hem de kamuoyumuzla paylaşmaya devam edilecektir. Bu çerçevede, son zamanların en önemli gündem konusu haline gelen, “kamusal alanda başörtü kullanımının yasal teminat altına alınması” hususu ile ilgili anayasa değişikliği teklifini desteklemekle birlikte, bu sürecin fırsata dönüştürülerek, kuvvetler ayrılığı ve kuvvetlerin birbirini denetlemesi gerçeği ekseninde, özellikle yargıda denge ve denetim sisteminin yeniden ele alınarak milletimizin beklentisi doğrultusunda yasal düzenleme kapsamına alınması gerektiğini hususunu bir kere daha yüksek sesle ifade ediyoruz.
Ülkemizde yaşanan ve maalesef siyasi iktidar tarafından yönetilemez hale gelen ekonomik kriz yüzünden emekli, çiftçi, işçi, memur ve diğer tüm dar gelirli vatandaşlarımız neredeyse açlık sınırının altına inmişken, iktidar ve bazı muhalefet partilerinin konuya çözüm üretmek yerine adeta kayıkçı kavgası edası ile milleti başkaca yapay tartışmaların içine taşımaları kabul edilebilir bir durum değildir. Bu itibarla ülkenin acilen normalleşmesini teminen bu yapay gerilimler yerini, gerektiğinde milletin önceliği ekseninde biriken sorunların çözümü çerçevesinde iktidarı ve muhalefeti ile aynı masa etrafında buluşabileceği sağlıklı bir siyasi iklime terk etmelidir.
Seçimin yaklaşması ile birlikte siyasi iktidarın, terörün uzantısı unsurlarla siyasi angajmanlara girdikleri yönündeki olumsuz gelişmeleri şaşkınlıkla takip ediyor olmakla birlikte; Milletimiz için, aziz vatanımız için bıkmadan, yorulmadan mücadele eden, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz başta olmak üzere tüm güvenlik güçlerimizin, şu anda hem içerde PKK’ya karşı, hem de dışarıdaki PYD ve terörün diğer uzantılarına karşı verdiği kapsamlı mücadeleyi desteklediğimizi bir kere daha ilan ediyoruz.
Milli Yol Partisi olarak “Milli Parayla” borç ekonomisini bitirerek, üretim ekonomisine geçmek ve adil bölüşüm sistemini başlatmak istiyoruz. Bu sayede vatandaşımızı müreffeh yaşam koşullarına taşımak suretiyle mutlu ve huzurlu Türkiye hedefimizi gerçekleştireceğimize inandığımız, ekonomide uzman kadrolarımızla yıllardır üzerinde çalıştığımız eko çözüm sistemimizi altı aylık program çerçevesinde kamuoyumuzun dikkatine sunacağımızı ilan ediyoruz.
Hep birlikte, her vatan evladının umudu olma noktasındaki bu kararlılığımız “50 Yıllık Deneyimlerimiz” üzerine inşa edilerek, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava anlayışı etrafında yaşatılmaya devam edilecektir. Antalya Side’de sürdürdüğümüz 3 günlük istişare toplantımızdan hasıl olan bu umut verici sonuçların Milletimize hayırlı olmasını Cenabı-ı Allah’tan Niyaz ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.