Elazığ’da da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla resmi tören düzenlendi. Elazığ Valiliği önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ise tören son buldu.
Törene, Vali Ömer Toraman, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8.Kolordu Komutanı Tümgeneral Tamer Atay, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Evren, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulu, gaziler, askeri personel ve emniyet mensupları katıldı.
Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut burada yaptığı konuşmada, “Zafer günlerine ve bu zaferlerin kahramanlarına layık oldukları değer her zaman her yerde verilmelidir. Şehit ve gazi, Türk toplumunun ortak değerleridir. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimi her zaman, her yerde hatırlanmalıdır. Şehit ve gaziye olan ilgisizlik şanlı tarihimizle olan bağı koparır. Şehit ve gaziye en büyük övgü, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dile getirilmiştir. Atatürk, şehit ve gazilere verilmesi gereken önemi, ‘Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimiz ile şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek milli bir görevdir’ sözleri ile ortaya koymaktadır” dedi.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
17 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
28 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.