Elazığ “Öğrenci Dostu Şehirler” Sıralamasında 46. Sırada Yer Aldı

Elazığ “Öğrenci Dostu Şehirler” Sıralamasında 46. Sırada Yer Aldı

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri şehirlerden ve halkından memnuniyet düzeylerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilen “Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması” 2022 sonuçları açıklandı. Bu kapsamda Elazığ 46. Sırada yer aldı.

Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından 81 ildeki 126 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 196 üniversitede öğrenim gören 47 bin 682 öğrenciden edinilen bilgilerle hazırlanan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nın 2022 yılı sonuçları açıklandı. Açıklanan verilere göre Elazığ 46. sırada yer aldı.

İlk 13 sıranın en yüksek seviye olan A+ seviyesinde değerlendirildiği listede Elazığ 100 üzerinden 62 ortalama ile öğrenci dostu olan şehirlerde geride kaldı. Elazığ D düzeyi ile “Memnuniyetsizliği Gideremeyen Şehirler” sınıfında yer aldı.

Geçtiğimiz yıllarda ise Elazığ; 2019 yılında 37, 2020 yılında 43. Sırada yer almıştı.

Ülke genelinde ise en yüksek ve ciddi memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirler sırasıyla Ağrı, Bitlis, Uşak, Kars, Iğdır, Yozgat, Şırnak, Bayburt, Muş, Kilis, Bingöl ve Hakkari olurken Üniversite öğrencilerin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Antalya, Çanakkale, Muğla, İstanbul, Aydın, Edirne ve Tekirdağ oldu.