Fırat Üniversitesi ile Organize Sanayi Bölgesi arasında eğitim ve istihdama yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında OSB Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Özen, F.Ü. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Akpınar, Öğretim üyesi Prof. Dr. Vedat Tanyıldızı’nın katılımıyla Aktaş Cam, Esak Alüminyum ve Akdağ Taşyünü firmaları ile imzalanan protokolle öğrencilere staj imkanı sunulacak.
Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Akpınar, Üniversite-Sanayi iş birliklerini güçlendirmek, sanayi ve üniversite arasında ortak çalışma alanlarını artırmak, yetişmiş insan gücünün istihdam edilmesini sağlamak ve mezun olduklarında donanımlı olmalarını sağlamak amacı ile bu protokolü imzaladıklarını söyledi.
Akdağ Taşyünü Müdürü Yasin Akdağ ise Üniversite-Sanayi iş birliklerini güçlendirmek amacıyla imzalanan protokolün öğrencilerimize, şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
12 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
28 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.