Elazığ’a 2. Bilim ve Sanat Merkezi Açıldı

Elazığ’a 2. Bilim ve Sanat Merkezi Açıldı

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleri sonucunda Kovancılar ilçesinde 2. Bilim ve Sanat Merkezi açıldı. Konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, açıklama yaptı.

Kovancılar ilçesinde açılan 2. Bilim ve Sanat Merkezinin açılmasıyla ilgili Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit açıklamalarda bulundu.

YİĞİT: ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Müdür, Yiğit, “Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi bugüne kadar il merkeziyle birlikte tüm şehrimize hizmet veriyordu. Bu durum özellikle il merkezine uzak olan ilçelerimizde eğitim gören öğrencilerimiz ve ailelerimiz için başta barınma olmak üzere birçok sorunu beraberinde getirdiğinden sıkıntılar yaşanmasına sebep oluyordu. Üstün yetenekli öğrencilere hizmet veren Bilim ve Sanat Merkezinden bu durumda olan öğrencilerimizin de yararlanabilmesi için yaptığımız girişimler sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kovancılar ilçemizde yeni bir Bilim ve Sanat Merkezi açılması için onay verildi. Genel zihinsel, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarından özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere yönelik olarak hizmet verecek olan Kovancılar Bilim ve Sanat Merkezi çevre ilçelerimizdeki öğrencilerimizin de hizmetinde olacak. Karakoçan, Palu, Arıcak, Alacakaya ilçelerinde eğitim gören öğrencilerimiz de artık kolayca Kovancılar Bilim ve Sanat Merkezi’nin imkânlarından faydalanabilecek. Yeni açılan Kovancılar Bilim ve Sanat Merkezi’nin başta öğrencilerimize olmak üzere şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.