Afrika turunda Zülfü Demirbağ’da yer alıyor

Afrika turunda Zülfü Demirbağ’da yer alıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turuna çıktı. Dört günde üç Afrika ülkesini ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kafilesinde AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’da yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20-23 Şubat’ta Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal Cumhuriyeti ve Gine Bissau Cumhuriyeti ziyaretleri başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TUR” uçağıyla saat 11.20’de Atatürk Havalimanı’ndan başkent Kinşasa’ya hareket etti. Apronda askeri tören kıtasını selamlayan Erdoğan’ı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İBB Meclis Birinci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul uğurladı.

Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demirde eşlik etti.

Üç Afrika ülkesini ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kafilesinde Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’da yer alıyor. Milletvekili Zülfü Demirbağ geçtiğimiz günlerde bir açılış programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika ziyaretinde kendisinin de yer alacağını açıklamıştı.