Manevi Diriliş ve Arınma Mevsimi Üç Aylar Başlıyor 

Manevi Diriliş ve Arınma Mevsimi Üç Aylar Başlıyor 

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan rahmet, bereket ve manevi yenilenme mevsimi üç aylar yarın başlayacak. Regaip Kandili 3 Şubat’ta, Miraç Kandili 27 Şubat’ta, Berat Kandili 17 Mart’ta idrak edilecek. 

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan rahmet, bereket ve manevi yenilenme mevsimi üç aylar yarın başlayacak.

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan, manevi diriliş ve arınma mevsimi üç aylarda oruç tutma, Kur’an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelinmesi tavsiye ediliyor.

Müslümanlara dini hissiyat ve ibadet yoğunluğu eşliğinde gündelik hayatlarını sorgulama, yenileme ve zenginleştirme fırsatı sunan üç aylar, dünyayı saran Covid-19 gölgesinde ihya edilecek.

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel gecelerin idrak edildiği üç aylarda, oruç tutma, Kur’an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelinmesi tavsiye ediliyor.

ÜÇ AYLARDA DAHA ÇOK YAPILMASI TAVSİYE EDİLEN İBADETLER 

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel gecelerin idrak edildiği üç aylarda, oruç tutma, Kur’an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlerin daha çok yapılması tavsiye ediliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Vakit Hesaplama Bölümü’nün “vakithesaplama.diyanet.gov.tr” internet adresinde yer alan bilgiye göre, Recep ayının ikinci günü olan 3 Şubat Perşembe akşamı Regaip Kandili idrak edilecek.

RAMAZAN 2 NİSAN’DA BAŞLAYACAK 

Hazreti Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili’nin 27 Şubat’ta ve “Ramazan’ın müjdecisi” kabul edilen Berat Kandili’nin 17 Mart’ta idrak edilmesinin ardından on bir ayın sultanı, huzur ve bereket ayı Ramazan 2 Nisan’da başlayacak.

BAYRAM 2 MAYIS’TA 

Kur’an-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi, Ramazan’ın 27’nci gecesi olan 27 Nisan’da idrak edilecek ve Müslümanlar 2 Mayıs’ta Ramazan Bayramı’nı karşılayacak.