Şehir Hastanesine bacaklarındaki varisler için müracaat eden hastaya operasyon başarılı bir şekilde yapıldı

Şehir Hastanesine bacaklarındaki varisler için müracaat eden hastaya operasyon başarılı bir şekilde yapıldı

  Varis hastalığı toplumda sıkça ve özellikle bacaklarda görülen toplardamarların fonksiyonlarını kaybettiği bir damar genişlemesi veya yetmezliğinin olduğu bir hastalıktır. Özellikle ayakta duran insanlarda sık görülen bir hastalık olup tedavi edilmediği zaman ayakta ülsere, yaralara kadar ilerleyen ve hastaların yaşam konforunu bozan ciddi bir hastalıktır. Bu hastalığın tanı ve tedavisi uzman hekimler  tarafından yapılmaktadır.

Çorum’dan gelen ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine bacaklarındaki varisler için müracaat eden hastaya, muayene olduğu Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sefa Şenol tarafından operasyon yapıldı. Çok memnun kaldığını ifade eden hasta, 6 ay sonra tekrar Çorum’dan hastaneye diğer bacağına varis ameliyatı olmak için başvurdu.

Operasyonu yapan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sefa Şenol “Yaklaşık 7 yıldır varis ameliyatlarınızın kliniğimizde genel anestezi verilmeden lokal anestezi altında, ultrasonografi eşliğinde 3 ile 20 dakikalık bir işlem süresiyle yapılmaktadır. Çok heyecanlanan hastalarımız için yüzeysel bir sedasyon yapmaktayız. Hastalarımız yatırılmadan 3-5 saat sonra taburcu edilmektedir.” dedi. ŞENOL, bu 7 yıllık sürede 2.000‘nin üstünde klinik tecrübeye sahip olduklarını ve Türkiye’nin dört bir yanından ayrıca yurt dışından bile hastalarının olduğunu söyledi. Bacaklarda görülen renk değişikliği ya da akşamları iş dönüşü ayaklarının aşırı şiştiğini farkeden hastaların en kısa sürede bir Kalp Damar Cerrahisi Uzmanına muayene olup takip ve tedavi almalarının doğru bir karar olacağını dile getirdi.

Şehir ,Hastanesine, bacaklarındaki ,varisler, için ,müracaat ,eden, hastaya, operasyon, başarılı ,bir ,şekilde, yapıldı