Elazığ vaka yoğunluğu en çok artan iller arasında

Elazığ vaka yoğunluğu en çok artan iller arasında

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık vaka sayılarına göre Elazığ vaka yoğunluğu en çok artan iller arasında yer aldı. İl yöneticileri artan vaka sayılarının ardından vatandaşları koronavirüs tedbirleri konusunda uyardı.

Sağlık Bakanlığı tarafından illere göre haftalık vaka sayıları açıklandı. Açıklanan güncel verilere göre 15-21 Ocak tarihleri arasındaki Elazığ’daki vaka sayıları 100 bin kişide 364.65 oldu. Vaka yoğunluğu en çok artan iller arasında Elazığ’da yer aldı.

“İLİMİZDE VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR”

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, artan vaka sayılarının ardından sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ile vatandaşları uyardı. Toraman, “İlimizde vaka sayılarında artış var. Büyüklerimizi ve kronik hastalıkları olanları koruyalım. Kişisel tedbirlere; maske, mesafe ve temizliğe uyalım. Aşılarımızı ihmal etmeyelim. Kendi aşımız Turkovac var” dedi.

“AŞILARIMIZI YAPTIRALIM”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ise yaptığı paylaşımda, ”Haftalık vaka sayılarında ilimizde maalesef ciddi bir artış var. ‘Maske-Mesafe-Temizlik’ kurallarına daha fazla dikkat ederek aşılarımızı yaptıralım, büyüklerimizi ve kronik hastalarımızı korumaya özen gösterelim. Aşıda tercihiniz Turkovac olsun” ifadelerini kullandı.