height="132" />  
ŞERİFOĞULLARI’ndan MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

ŞERİFOĞULLARI’ndan MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

ABONE OL
Nis 2, 2021 21:26
ŞERİFOĞULLARI’ndan MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Miraç gecesinin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan Şerifoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bu gece; insanların kurtuluşuna vesile olan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu mübarek bir gecedir. Miraç Kandili “Allah’a yükseliş ve arınma” olarak kabul edilen Müslümanlar için özel günlerden biridir.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in göğe yükseldiği bu mübarek gece; bedenin ruha, ruhun sahibine yükselişini ifade eder. Miraç, Müslümanların imanlarını pekiştirir ve kardeşlik şuurunu arttırır. Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede Yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret dilemek kurtuluşumuza vesile olacaktır.

Koronavirüs ile mücadelemizin tüm hızıyla devam ettiği şu günlerde virüs salgının tüm dünyada bir an önce son bulmasını, bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimize, insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Elazığlı hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Miraç Kandilini kutluyorum.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.