Elazığ’da Jandarma ekipleri 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Gününde yaban hayvanlarını unutmadı ve il genelinde doğaya yem bıraktı. Kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı. Jandarma ekipleri, yabani hayvanlar için dağlık alana buğday, et ve yonca bırakırken denizdeki balıklara da drone ile yem atıldı.
Jandarma ekipleri yüksek kesimlere yem çuvallarını ve saman balyalarını sırtlarında taşıyarak, dağ keçilerinin bulunduğu bölgelere zor şartlarda ulaşıldı. Kırsal kesimde yemleme çalışmasının yoğunlukla yapılırken ekiplerin tüm zorluklara rağmen kuşlar için buğday, yırtıcı hayvanlar için et, memeli hayvanlar için ise yonca ve saman bırakıldı.
GÜNDEM
5 gün önceELAZIĞ
11 gün önceELAZIĞ
18 gün önceSAĞLIK
25 gün önceGÜNDEM
26 gün önceGÜNDEM
27 gün önceEKONOMİ
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.